Є низка заборонених питань: Рада зробила крок до закону про референдум

Парламент ухвалив у першому читанні законопроект "про народовладдя через всеукраїнський референдум". Відповідну ініціативу президента Володимира Зеленського підтримали 252 народних депутатів. Альтернативні законопроекти нардепів "Батьківщини" й ОПЗЖ набрали недостатню кількість голосів, передають Патріоти України.

Документ дозволить українцям підтримувати зміни до Конституції, зміни території України та навіть скасовувати закони. Референдум оголошують на вимогу не менше 3 млн громадян, які мають право голосу. Його проведення оголошує президент своїм указом.

Законопроєкт передбачає, що на референдум можна винесли лише одне питання, яке передбачає чітку відповідь: "так" чи "ні". Заборонені питання, які суперечать Конституції України або принципам і нормам міжнародного права.

Також не можуть бути предметом всеукраїнського референдуму питання, спрямовані на ліквідацію незалежності України, порушення державного суверенітету і територіальної цілісності, створення загрози національній безпеці, розпалювання міжетнічної, расової, релігійної ворожнечі.

Заборонені питання щодо законопроєктів з питань податків, бюджету, амністії, а також питання, які, згідно з Конституцією та законодавством, відносяться до відання органів правопорядку, прокуратури або суду. Законопроєкт передбачає можливість проведення електронного голосування. Від консультативного референдуму пропонує відмовитися.

Дрібна помста ворога: У Криму знесли СТО, де відмовилися ремонтувати військовий автомобіль окупантів

субота, 13 серпень 2022, 20:59

В окупованому Криму росіяни знесли станцію технічного обслуговування, де відмовилися обслуговувати військовий автомобіль російських окупантів. Про це повідомив голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров, передають Патріоти України. Він ут...

"Спасибо и за это!": Російський пропагандист похвалився "святом" у окупованому Донецьку

субота, 13 серпень 2022, 20:52

Поки що Донецьк був під контролем України свята в ньому виглядали дещо інакше. Приїжджали зірки світової величини, проходили матчі Ліги Чемпіонів та Євро-2012. Ну а з приходом російського світу святом стала подача смердючої води із болота та роздача гу...