Ракетний комплекс "Нептун" здатний знищити флот РФ, проте нинішня влада не виділяє на нього коштів, - Тетяна Чорновол

Береговий ракетний комплекс “Нептун” здатний знищити флот Росії в разі атаки з моря, проте чинна влада не виділяє на цей проєкт достатньо коштів. Про це йдеться у розслідуванні журналістки Тетяни Чорновол спеціально для програми “Вечір з Миколою Княжицьким”, передають Патріоти України.

Узбережя Чорного та Азовського морів – вразливі місце оборони України. Ніхто не може гарантувати, що президент Росії Володимир Путін відмовився від планів 2014-го року з’єднати окупований Донбас із анексованим Кримом і проросійським Придністров’ям. Що означало би окупацію всього Півдня України.

Захист Одеси, у якої за спиною Придністров’я, від Чорноморського флоту РФ – пріоритет №1. У державному оборонному замовленні за 5-го президента Петра Порошенка цьому питанню була приділена особлива увага. Було заплановано, що у 2021 році на захист Одеси та всього узбережжя стане ракетний, протикорабельний дивізіон “Нептун”, а в наступному році – вже 3 дивізіони.

Варто зауважити, що керована ракета комплексу “Нептун” цілить на відстань до 300 км, що дозволяє з нашої сухопутної території тримати під прицілом весь Чорноморський флот РФ біля самісінького узбережжя Криму. Тому “Нептун” – це реальний захист.

Однак останні 2 роки команда президента Володимира Зеленського недофінансувала цей проєкт державного КБ “Луч”, тому дивізіону “Нептун” зараз немає. Фізично є лише одна бойова установка “Нептун”. У свою чергу міністр оборони України Андрій Таран заявив, що вона на бойовому чергуванні в Одесі. Однак це неправда, адже в неї замість ракет макети і нині “Нептун” використовується для начальних цілей в Одеському військовому училищі.

“Це дослідний зразок, який був розроблений і випробуваний. Навчально-бойовий зразок, який передано військово-морським силам для організації підготовки фахівців”, – повідомив помічник генерального директора військово-технічних питань КБ “Луч” Юрій Ярусевич.

Були навіть бойові ракети, проте у серпні 2020 року їх розстріляли під час завершальних випробувань “Нептуна”. А на нові ракети чинна влада державному КБ “Луч” коштів не надала.

Джерело: Еспресо.ТV

Хіти тижня. ​УЄФА відреагував на істерику Росії з вимогою змінити форму збірної України, заявлену на Євро-2020/21

понеділок, 14 червень 2021, 17:00

Союз європейських футбольних асоціацій (УЄФА) схвалив нову форму збірної України з футболу на майбутній чемпіонат Європи, пояснивши, що символіка збірної України з Кримом і Донбасом, а також з національним гаслом повністю відповідає всім правилам і ста...

Вождь, богом даний і правдивий

понеділок, 14 червень 2021, 16:05

Євген Коновалець не лишив по собі багатої літературної спадщини. Але відомі його слова, що мусять бути викарбувані в серці кожного українця: "Як не буде в нас сили, не осягнемо нічого, хоч би все найкраще для нас складалося. Як жеж будемо мати силу, тоді