Ракети Patriot для ЗСУ робитимуть роботи: Lockheed Martin обіцяє виготовляти 650 штук на рік, - ЗМІ

Війна в Україні та зростаюча напруженість між Китаєм і США призводить до збільшення обсягів виробництва систем Patriot PAC-3 Missile Segment Enhancement (PAC-3 MSE). Компанія Lockheed Martin у зв’язку з цим впроваджує технології, що дають змогу делегувати виробництво і складання ракет роботам, пише Еurasian Тimes.

650 ракет PAC-3 MSE на рік: випуск налагодять роботи

Patriot — одна з найдосконаліших зенітно-ракетних систем (ЗРК), що існують на сьогодні. На її рахунку знищення кількох російських винищувачів Су-34 і ракет Х-101. Сьогодні, коли Україні потрібна допомога в протистоянні з РФ, Lockheed Martin збільшила виробництво ракет MSE з 350 штук до 550. Також ракети зможуть знадобитися і Тайваню, в разі атаки з боку КНР.

Щоб закрити всі потреби, виробник запустив новий автоматизований завод площею 25 000 кв. м для виробництва ракет PAC-3 MSE і обіцяє тираж у 650 ракет до 2027 року. Таких показників допоможе домогтися стабілізація ланцюжка поставок з боку інших великих оборонних компаній, таких як Aerojet Rocketdyne і Boeing, які виробляють твердопаливний ракетний двигун і головки самонаведення відповідно.

Нове підприємство також буде оснащено безліччю автоматизованих систем, які зможуть проводити інспекції та роботизоване паяння, що дасть змогу прискорити виробничі процеси. Постачальник твердого ракетного палива Aerojet Rocketdyne також відкрив підприємство площею 15 000 кв. м, де виробляють рухову установку PAC-3 MSE. Aerojet зафіксувала зростання виробництва ракетних двигунів на 61% з приблизно 70 000 у 2021 році до 115 000 у 2023 році.

Хоча неясно, чи бачить армія США необхідність нарощувати виробництво ракет “Патріот” до рівня понад 650 ракет на рік, військові вважають, що важливо мати великі запаси. Емілі Хардінг, заступник директора Програми міжнародної безпеки Центру стратегічних і міжнародних досліджень, заявила, що Пентагон має заохочувати інвестиції, які дають змогу швидко виготовити такі необхідні ракети для України і Тайваню.

Конгрес має розглянути запит на бюджет у 750 млн доларів, щоб допомогти Lockheed збільшити потужності більш ніж на 100 одиниць на рік. Хоча Сенат ухвалив законопроєкт, що включає пакет допомоги Україні, який сприятиме нарощуванню потенціалу PAC-3 MSE, документ поки що затримується Палатою представників. У компанії Lockheed Martin зазначають, що навіть без фінансування армії США попит на PAC-3 MSE продовжить зростати.

Китай теж використовує роботів

Китай також виробляє зброю за допомогою роботизованих заводських ліній. Відомо, що одне з таких підприємств займається складанням крилатих ракет. Повністю автоматизована виробнича лінія забезпечує високу точність і ефективність роботи. Рівень помилок мінімальний, а втручання з боку людей не потрібне

“Розвиток виробничих ліній — це не тільки розробка єдиного процесу, а й взаємодія на різних етапах, що вимагає розроблення високоточного обладнання та вдосконалення технологій штучного інтелекту”, — ідеться у звіті, опублікованому на сайті Вaijiahао.

У звіті наголошується, що штучний інтелект глибоко впроваджений у виробничий процес крилатих ракет, і що це підприємство випереджає навіть автоматизовані лінії США, які все ще перебувають на стадії напівавтоматичного оброблення і виробництва. В одній заяві навіть йшлося про те, що автоматизований завод з виробництва крилатих ракет може виробляти тисячу ракет на день.

Стрімко ростуть: Британська розвідка розкрила втрати російської армії в Україні за останні два місяці

п’ятниця, 12 липень 2024, 20:15

Середньодобові втрати жителів Росії (убитими та пораненими) в Україні у травні та червні 2024 року збільшилися до максимумів від початку війни - 1262 та 1163 відповідно. Про це повідомила розвідка Міністерства оборони Британії, передають Патріоти Украї...

Дуже бояться "бавовни": Росія мінує гавань біля Новоросійського порту, через загрозу морських дронів (відео)

п’ятниця, 12 липень 2024, 19:55

Агент партизанського руху "Атеш" виявив чотири великі десантні кораблі, які мінують вхід до гавані біля Новоросійського морського порту в Краснодарському краї, передають Патріоти України. За словами партизана, кораблі проводять мінування входу в гавань...