"Рано чи пізно США знищать бажання в китайського бізнесу працювати з РФ. Наслідки в Китаї розуміють усе більше й більше людей", - Швець

"Чому китайці бояться американських санкцій?" - пише у своєму блозі Антон Швець.

"Ви часто можете чути, що Китай допомагає РФ. І Китай дійсно допомагає, ну, як країна. І є певна державна політика компартії щодо взаємодії з РФ. Але насправді десь половина, а може, навіть більше того, що отримає російський ВПК, – це просто комерційні інтереси китайських виробників та китайських і російських посередників. Їм не наказувала це робити компартія. Хоча в них можуть бути промиті голови і вони можуть бути ідейними комуністами, маоїстами, антизахідниками, фанатами російсько-китайської дружби або ще кимось. Тим не менш вони постачають щось РФ, у першу чергу через гроші.

Але тут виникає проблема. Посереднику, контрабандисту, схемачу і самому російському заводу "Красний Говнарь" на санкції пофіг. "Красний Говнарь" має санкції по дефолту, посередники перереєстровують фірми на "фунтів" за два дні, контрабандисти поза законом і так. Для них ризик санкцій – це саме ризик, і він впливає лише на їхню націнку і прайс.

А ось безпосередній китайський виробник санкцій дуже боїться. Бо Росія загалом і російський ВПК конкретно – це мала й дуже мала частина ринків збуту для великого китайського виробника. На сотню (у кращому випадку, а так зазвичай п'ять-шість) російських заводів – клієнтів є десятки тисяч великих і малих виробництв, фабрик, ремонтних ательє, СТО, клубів авіамоделювання тощо в ЄС, Японії, Південній Кореї, Філіппінах, Малайзії і, звісно, у США. Є сотні тисяч приватних клієнтів, обсяги закупівель у них менші, регулярність відсутня, але це все ж таки сотні тисяч клієнтів. І ось це все відлітає в той момент, коли тобі прилітають американські санкції й усе твоє підприємство треба якось фіктивно продавати, викопувати з фундаментом, перевозити на нове місце і там відкривати заново на нових людей.

Для прикладу. Невідомі патріоти нанили Державному департаменту США на компанію Mornsun Guangzhou Science & Technology Co., Ltd. Вони виготовляють певні електричні деталі, чипи, перетворювачі, елементи живлення тощо. Де вони там конкретно стоять, Держдеп прямо не розписував, просто авіація. Ну то і я не буду, просто додам, що було за що. Результат можете бачити на скріні. Там тіп пише, що його улюблений Mornsun чомусь пропав звідси, і він не міг зрозуміти, чому, а тут от зрозумів. Бо санкції цілющі. Усі американські посередники миттєво прибрали з магазинів усю продукцію Mornsun, зупинили всі поставки, які були у плані. Ну, і загалом сказали "до побачення, Євробачення", у смислі Mornsun. Америка у цьому плані вміє в "порядочєк".

Рано чи пізно США знищать бажання в китайського бізнесу працювати з РФ. Наслідки в Китаї розуміють усе більше й більше людей фото 1

Скріншот: Anton Shvets / Facebook

Тепер американський ринок у Mornsun відпав, а може, ще якийсь відпаде. Так, це компанія зі світовим представництвом. Mornsun – це компанія, яку заснував у 1998 році George Yin. Стояковий тіп, входив у топ-200 передових науковців міністерства науки Китаю (так, у них є такі рейтинги, і це прям круто – в них потрапити). Я не достатньо в темі, щоб сказати, чи в Mornsun власне R&D (Research and development, науково-дослідні та дослідно-конструкторські роботи), як вони розповідають, чи вони піратять західне, як зазвичай і буває. Але Mornsun мала представництва у Британії й Німеччині. Чималенька компанія насправді. Вона постачає свою продукцію (джерела живлення) Huawei для веж 5G, і насправді всім узагалі, бо рішення непогані. Тепер серед клієнтів залишиться тільки Huawei, а може, і Huawei викине Mornsun, бо просто санкції від США й санкції за постачання в РФ – це різні санкції, із різними наслідками.

Mornsun уже почистив власний сайт. Ховають інфу про керівництво та власників, скоро, я думаю, вичистять і "Вікіпедію". Принаймні, частину новин, на які спиралася стаття у "Вікіпедії", видалено. Саме тому коли я кажу, що китайський бізнес дуже обережно дивиться на роботу з РФ, мене не дуже розуміють на фоні зростаючих обсягів постачань із Китаю в РФ. Ну, типу ось ти кажеш, що бояться, а ось постачання зростають.

Це все так, ви просто не уявляєте собі розмір китайської промисловості. 10 відмовилися, один узяв замовлення, пів року пропрацював – отримав санкції. Але РФ, скоріш за все, знайде нового. Тим не менше, так продовжуватися довго не може, а вище керівництво Китаю не може рятувати сотні й тисячі таких "морнсанів" із Шеньчженя та Гуанчжоу. Тупо фізично не встигнуть. Це ж не Huawei. Тому, відповідно, і заробити є бажання, але й наслідки в Китаї розуміють усе більше й більше людей. Тому зараз контракти, за якими можуть стояти росіяни, перевіряють усе ретельніше. За умов, що влада Китаю і далі буде займати таку позицію, як зараз, а не буде проактивно будувати якісь механізми захисту від санкцій, рано чи пізно США знищить бажання в китайського бізнесу працювати з РФ.

Ну, і звертаюся до співвітчизників, які як навчилися з Aliexpress тягати, так і тепер не бажають купувати нічого і ніде, крім Китаю. Ну, і до секти "Не чіпайте Hikvision". У SDN-листі (список людей і організацій, що веде офіс із контролю за іноземними активами мінфіну США) Mornsun тепер стоїть Secondary sanctions risk по Executive Order 14114. Це означає, що купувати продукцію Mornsun ще можна, а от продати США щось, у чому є продукція Mornsun, скоріш за все, не вийде. Ну, і бути їхнім офіційним дистриб'ютором також не варто. Впишуть у пов'язані, і потім до кінця життя не відмиєтеся".

Були кокошники та триколор-велетень: Окупанти в Бердянську зігнали населення на відзначення "дня Росії"

середа, 12 червень 2024, 21:52

У тимчасово окупованому Бердянську загарбники влаштували святкування "дня Росії": для цього зігнали населення і пропагандистів та розтягнули триколор завдовжки 25 м. Про це повідомляє голова Бердянської МВА Вікторія Галіціна, передають Патріоти України...

Удар росіян балістикою по житловому будинку в Кривому Розі: Щонайменше дев’ять загиблих, майже 30 постраждалих, зокрема діти (фото)

середа, 12 червень 2024, 21:30

Війська РФ у середу, 12 червня, завдали ракетного удару по житловій забудові Кривого Рогу. Щонайменше дев’ять людей загинули, інформують Патріоти України. О 19:16 Офіс генпрокурора повідомив, що кількість загиблих збільшилася до дев’яти, поранено 29 лю...