Український олігарх Ігор Коломойський до появи у великій політиці Володимира Зеленського багато приділяв уваги партії УКРОП (Українське об’єднання патріотів). Бізнесмен є її основним спонсором і очолює комісію партійного контролю. Тепер представники цієї політсили є в багатьох регіонах країни і представлені у владі. Про це для німців, котрі цікавляться, що відбувається в Україні, пише авторитетна DW, зазначають Патріоти України.
Партія була створена влітку 2015 року в момент, коли у Коломойського був у розпалі конфлікт з державою через контролю над компаніями «Укрнафта» і «Укртранснафта». Її очолив давній друг і партнер олігарха Геннадій Корбан, який незабаром був арештований по ряду кримінальних справ. З самого початку свого існування УКРОП позиціонувала себе як опозиційна президенту Петру Порошенку сила.
До перемоги на президентських виборах партнера Коломойського в медіа-бізнесі Зеленського партія активно розвивалася. Однак після інавгурації нового глави держави вона стала згортати свою публічну діяльність, а на парламентських виборах обмежилася тільки делегуванням своїх кандидатів на одномандатних округах. Правда часто це відбувалося не під своїм брендом, а під брендом «Слуга народу». Системність такого підходу помічена в регіонах, хоча публічних домовленостей на цей рахунок не було.
Відомо, що в Івано-Франківській області партію КРІП активно вибудовував бізнес-партнер Коломойського, співвласник гірськолижного курорту «Буковель», нардеп Олександр Шевченко. Будучи лютим критиком Порошенко, політик балотувався в президенти від партії. Програв. У парламентських виборах брати участь не став. Але туди вирішили йти два його брата однопартійця. Програли. Як і керівник його депутатської приймальні Андрій Сторожук.
Зазначимо, що в цьому регіоні «укроповці» вважали за краще працювати саме як кандидати від «Слуги народу». З них отримали мандати помічник Шевченко Ігор Фріс і депутат місцевої облради Олександр Матусевич.
Ще недавно в Волині в УКРОПУ були найвидніші партійці. Ігор Палиця – екс-голова облради, давній бізнес-партнер і довірена особа олігарха. Переїхав в Київ і на Волині переміг, як самовисуванець, виграв. У сусідньому окрузі люди проголосували за «укроповку» Ірину Констанкевич.
Лідер місцевого КРОПУ і екс-радник Палиця В’ячеслав Рубльов балотувався і переміг під прапорами “Слуги народу”. Таким чином соратники Ігоря Коломойського під різними брендами отримали половину мажоритарних округів регіону.
Найбільше голосів партія «Слуга народу» отримала в Дніпропетровській області, на батьківщині Коломойського. Там також спостерігалася міграція від УКРОПУ. Так переміг депутат облради Владислав Бородін і Сергій Демченко, ще кілька років тому балотувався в Київсовет як «укроповець».
Вище згадані лише деякі випадки ходіння у владу людей олігарха.
Володимир Зеленський намагається демонструвати дистанцію від Коломойського. Але лідери КРОПУ висловлюють публічну підтримку президента, а партійці масово переходять у ряди переможців.
Раніше повідомлялося, що президент України Володимир Зеленський досяг домовленостей з олігархами Віктором Пінчуком, Рінатом Ахметовим та Ігорем Коломойським про їх підтримку соціальних та гуманітарних проектів.
Протокол безпеки в Україні не змінився і, якщо немає повітряної тривоги, усі мають працювати. Про це заявив президент Володимир Зеленський у своєму вечірньому зверненні 22 листопада, яке опублікували у Facebook, передають Патріоти України. За його слов...
Запроваджені США санкції проти «Газпромбанку» ставлять під загрозу енергетичну безпеку деяких країн Центральної Європи. Про це заявив міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто, повідомляють Патріоти України з посиланням на Bloomberg. За словами ...