Раптове перезавантаження: Зеленський відправляє Свириденко та її уряд у відставку, анансовано і зміну керівників правоохоронних органів

неділя, 12 липень 2026, 15:14

Президент Володимир Зеленський заявив про необхідність оновлення Кабінету міністрів та анонсував зміни у складі керівників правоохоронних органів, передають Патріоти України.

Президент повідомив, що Україна змінює свою політичну стратегію: за кожен пріоритетний зовнішньополітичний напрямок відповідатиме конкретна людина зі значним досвідом.

Серед ключових напрямків Зеленський назвав відносини зі США, зокрема домовленості щодо ліцензій на виробництво систем Patriot та іншу безпекову співпрацю, європейський антибалістичний проєкт, вступ до ЄС, відносини із сусідніми державами, передусім Польщею та Угорщиною, співпрацю з країнами Близького Сходу та Перської затоки, Китай і ключові міжнародні організації.

Президент також заявив про необхідність посилення роботи у прифронтових та прикордонних областях, збільшення постачання зброї та дронів армії, підготовки до зими, прискорення трансформації державних компаній та реалізації домовленостей із партнерами щодо відновлення України.

За словами Зеленського, для реалізації оновленої політичної стратегії в Україні розпочнуться кадрові зміни.

Пряма мова Зеленського: "Ми обговорили деталі з премʼєр-міністром Юлією Свириденко. Визначили, що для змін потрібне оновлення Кабінету міністрів. Я вдячний Юлії за чітку, стабільну і ефективну роботу на посаді премʼєр-міністра, за роки результативної роботи в команді України й запропонував очолити новий значимий напрямок у відносинах з ключовим партнером".

Зеленський висловив сподівання, що разом із парламентарями вдасться провести відповідні заміни в уряді.

Він також анонсував зміни у складі керівників правоохоронних органів, але не уточнив, кого саме вони стосуватимуться.

На концерті Кобзона великий аншлаг і висока утилізація автотранспорту росіян: Генштаб ЗСУ відзвітував про втрати ворога станом на 2 серпня

неділя, 2 серпень 2026, 7:14

Як повідомив Генштаб ЗСУ, загальні бойові втрати РФ з 24.02.22 по 02.08.26 орієнтовно склали:

Новітня система порятунку: Харків першим з мегаполісів Україні накриють «куполом» від FPV-дронів

неділя, 2 серпень 2026, 6:33

У Харківській області стартує експериментальний проєкт активної протидії FPV-дронам, зокрема тим, що працюють на оптоволокні. Перший етап фінансуватимуть з обласного бюджету, а в разі успішної реалізації систему планують масштабувати на весь Харків. Пр...