Расмус Палудан, який спалив Коран у Стокгольмі, пов’язаний із ПВК "Вагнер", - шведські ЗМІ

Расмус Палудан, ультраправий активіст із данським і шведським громадянством, який спалив священну книгу ісламу в центрі Стокгольма, пов’язаний із ПВК "Вагнер". Він через російські соціальні мережі підтримував контакт щонайменше із шістьма "вагнерівцями", серед яких є відомий вербувальник ПВК.

Про це повідомило видання TV4, посилаючись на розслідування шведського журналу Cold Facts, що відомий своїми викриттями політиків, владних та громадських діячів. Редакція видання опублікувала статтю, в якій доводить зв'язок Расмуса Палудана, відомого регулярними акціями спалювання Корану, з російською ПВК "Вагнер".

Згідно з аналізом розвідувальних даних, отриманих Cold Facts, Палудан дружив у російських соціальних мережах щонайменше із шістьма особами, пов'язаними з ПВК "Вагнер".

Компанія Paliscope нанесла на карту 8000 осіб, котрі, як вважається, належать до групи "Вагнер" або є найманцями, які повністю або частково перебувають під контролем ПВК.

Коли TV4 шукав зв'язок цих осіб зі шведами, з'ясувалося, що шестеро "вагнерівців" дружили з Расмусом Палуданом у забороненій російській соцмережі "ВКонтакте".

Особи, з якими він пов'язаний, воювали на боці Росії в Україні під час повномасштабної війни або під час боїв на Донбасі з 2014 року.

Один зі зв'язків Палудана пов’язаний з Олександром Ілютенком, якого вважають вербувальником ПВК "Вагнер".

"Він відомий вербувальник "Вагнера", якому доручено вербувати солдатів у групу "Вагнера". У різних матеріалах він фігурує у дуже високому контексті, як із вищим керівництвом, так і на політичному рівні. Він безперечно не просто повсякденна фігура в компанії Wagner", – розповів Рольф Розенвінге, генеральний директор Paliscope.

Нагадаємо, скандальна акція зі спаленням Корану відбулася 21 січня біля турецького посольства у Стокгольмі. Протести у столиці скандинавської країни відбулися проти опору Туреччини намірам Швеції приєднатися до НАТО.


Цю ділянку неможливо втримати: Полковник спрогнозував втечу росіян з одного з напрямків - підготовка до "жесту доброї волі" почалася

неділя, 26 березень 2023, 21:28

Полковник ЗСУ в запасі, військовий експерт Роман Світан прогнозує, що російські окупаційні війська готуються до втечі з тимчасово окупованої території Херсонської області. Одним із сигналів цього є ротація у Новій Каховці, передають Патріоти України. С...

Скарги нарешті спрацювали?: Пригожин заявив, що армія РФ допоможе "Вагнеру" під Бахмутом

неділя, 26 березень 2023, 21:00

Ватажок ПВК "Вагнер" Євген Пригожин заявив, що міністерство оборони РФ пообіцяли його найманцям підтримку на флангах під Бахмутом Донецької області, інформують Патріоти України. Як повідомляє прес-служба Пригожина, його публічні звернення "не допустити...