Разумков зробив скандальну заяву про статус російської мови в Україні

Лідер партії «Слуга народу» Дмитро Разумков заявив, що надання особливого статусу російській мові в Україні можливо і це питання обговорюватиметься. Про це він сказав в інтерв’ю «РБК-Україна», відповідаючи на питання, чи буде щось ухвалювати найчисленніша фракція щодо російської мови, повідомляють Патріоти України.

Разумков розповів, що слова голови Офісу президента Андрія Богдана про те, що необхідно на окупованих територіях надати певний статус російській мові, дійсно є його особистою позицією.

«По-перше, вона не суперечить Мінським домовленостям. По-друге, це питання потрібно буде обговорювати. Єдині червоні лінії, які були накреслені й озвучені президентом, це те, що єдиною державною мовою в нашій країні є українська мова. Це ми не обговорюємо», – зазначив лідер «Слуги народу».

За його словами, можливий діалог щодо більш глибокого використання російської мови, ніж на інших територіях країни, оскільки це відповідає Європейській хартії про мови і не суперечить українській Конституції.

Разумкову нагадали, що такі ж аргументи звучали під час ухвалення скандального “закону Ківалова-Колесніченка” про регіональні мови.

«Тоді, слава богу, не було війни, і тоді це мало інший характер. Це була не спроба знайти точки, за якими можна об’єднати суспільство, а це, на жаль, використовували як точку, навколо якої можна зібрати свій електорат. Тому мені, якщо чесно, навіть прикро, що ви порівнюєте мене з представниками колишніх політичних еліт», – додав Разумков.

Нагадаємо, раніше представник президента України у Верховній Раді Руслан Стефанчук заявив, що озвучена керівником Офісу президента Андрієм Богданом ініціатива з російської мови на Донбасі є його суб’єктивною думкою.

Справи турецькі: Таємний план Кремля знайшли на московському смітнику

середа, 21 серпень 2019, 22:04

Росіяни сподівалися домовитися із турками про обслуговування російських платіжних карт "Мир". Телеграм-канал Baza в понеділок опублікував фотографії документів, знайдених на звалищі в Підмосков'ї, в одному з яких згадувалися переговори в Мінфіні РФ по ...

"Мюнхенська змова-2" не пройде? Німеччина категорично відкинула ідею Макрона та Трампа про повернення Росії до G8, нагадавши про Крим та Донбас

середа, 21 серпень 2019, 21:43

Президентам Франції та США нагадали, що "обидві ситуації зберігаються". Німеччина виступила проти повернення Росії до "Великої вісімки", ініційованого президентами США і Франції Дональдом Трампом і Еммануелем Макроном. Про це з посиланням на прес-секре...