РЕБ не врятує: Фахівець пояснив небезпеку дронів з "машинним зором"

Безпілотники з "машинним зором" перевернуть хід війни в питанні застосування FPV-дронів. Такі БПЛА небезпечні адже станції радіоелектронної боротьби втрачають актуальність, передають Патріоти України.

"Перше - машинний зір нейтралізує РЕБ-купола, тому що дрону досить підлетіти на великій висоті до мети і звідти оператор його наведе на об'єкт. Далі апарат сам долетить до мети, незважаючи на те, які "окопні" засоби РЕБ будуть використовуватися на землі", - розповів український фахівець з радіотехнологій Сергій "Флеш" Бескрестнов в інтерв'ю "Фокусу".

При цьому він вказав, що для застосування таких безпілотників не потрібні кваліфіковані оператори. "Всі знають, як важко знайти і підготувати пілота, на це йдуть місяці. Пілоту більше не потрібно бути асом, майстром, тепер йому достатньо базових знань, щоб злетіти, підвести дрон до цілі, позначити цю ціль, на цьому його завдання закінчується, далі система машинного зору сама доведе дрон до техніки, яку потрібно вразити", - пояснив експерт.

За його словами, автоматичний супровід об'єктів дозволяє точніше вражати техніку, яка рухається, а також такі безпілотники можуть літати далі, адже не потрібно боятися втрати радіозв'язку та зображення.

"Ці чотири речі повністю перевернуть хід війни в плані застосування FPV-дронів. І такі ж технології, швидше за все, будуть використовувати безпілотні апарати, які літають на територію Росії, тому що, коли вони повністю закриються РЕБом, і більше не можна буде орієнтуватися нашим безпілотникам, що летять на Москву, доведеться придумати якісь технології, щоб орієнтуватися по місцевості: знаходити якісь орієнтири і доводити дрон по картинці", - підсумував фахівець.

Батьків втратило двоє дітей: У Києві під час російської атаки 18 січня загинуло подружжя з Вінниччини

понеділок, 20 січень 2025, 16:37

Внаслідок російської атаки на Київ у суботу, 18 січня, загинуло подружжя з Вінницької області Олексій та Світлана. Вони приїхали до столиці у справах. Про це на своїй сторінці у соціальній мережі Facebook повідомила місцева жителька Соня Голованюк. Тіл...

В Україні можуть відкрити аеропорт під час війни: Романенко пояснив, за яких умов та що буде в разі пуску ракет

понеділок, 20 січень 2025, 16:30

В Україні розглядають можливість відкриття аеропортів навіть під час війни, зокрема у Львові, однак експерти наголошують на значних ризиках, пов’язаних з атаками балістичних ракет "Кинджал". У разі їхнього запуску час підльоту становить лише 10-12 хвил...