Речник Повітряних сил ЗСУ прокоментував розслідування про ракети та літаки, які отримала РФ за газові борги

Речник командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат прокоментував дослідження журналістів "Схеми" (Радіо Свобода), що ракети які Україна передала Росії у 1999 році за газові борги, країна-агресор зараз використовує по Україні. В ефірі телемарафону на прохання підтвердити цю інформацію, він нагадав: "Дослідження ж звідки появляються - з інформаційного простору", передають Патріоти України.

"Ми ж про це заявляли ще рік тому. Що ми передавали Росії літаки Ту-22, Ту-95, Ту -160, фактично за копійки, в борги за газ. Так саме передавали ракети. Відповідно ті ракети, такі як Х-22, до речі, повертаються сьогодні до нас, ось цей борг, який ми віддавали. Там сотні одиниць, я не хочу помилитися у цифрах відповідних. І з тих літаків, зокрема, які ми теж передавали, також завдаються удари. Тому "маємо те, що маємо", як сказав один політик (президент України Леонід Кравчук –ред.)", - пояснив Ігнат .

Також він зазначив, що в контексті боротьби з ракетним терором ворога, найдієвіше знищувати пускові установки противника, але установки можуть бути як наземні, так і надводні, тому "треба мати чим це робити".

Зокрема, щодо кількісті кораблів чи інших пускових установок в Чорному морі, з яких Росія запускає по Україні ракети, наскільки складно може бути їх знешкоджувати, він пояснив, що ракети "Калібр" запускаються з кораблів. Їхню кількість можна оцінити по даним, які надає ВМС ЗСУ в своїх звітах по плавзасобах противника в морі, щодо кількості підводних і надводних човнів. "Ви бачите, інколи вони (росіяни - ред.) теж там терплять невдачі, коли їх якісь там дрони надводні атакують. Тут питання одне", - сказав Ігнат.

За його словами, інше питання, в берегових наземних пускових установках ворога, які потрібно знищувати, але для цього теж треба мати відповідні засоби. "Такі, як береговий комплекс "Бал", або береговий комплекс "Бастіон", який ракетами "Онікс" атакував Одещину разом з ракетами Ха-22 нещодавно. Звичайно, раціональніше знищувати самі комплекси берегові, тому що з ракетами "Онікс" боротися треба мати засоби і важко це робити. Безумовно, треба мати засоби для того і ми всі знаємо які", - акцентував спікер.

Він додав, що потрібні оперативно-тактичні комплекси. "Такі як ATACMS, який би міг на нашому Кримському півострові навести лад. І так саме - літаки, які могли би протистояти як кораблям, з яких летять "Калібри", так і цим комплексам які знаходяться в Криму. Літаки F-16 мають величезну номенклатуру озброєння – це десятки засобів, які можуть вражати цілі і наземні, і надводні", - констатував Ігнат.

Можна рятувати сотні, якщо не тисячі життів на місяць: Україна запустила в серійне виробництво робота Ratel Н для евакуації поранених з поля бою

субота, 27 липень 2024, 15:00

Робот Ratel Н розробки Brave1 може транспортувати одразу двох поранених, він уже пройшов польові випробування та запущений у серійне виробництво. Про це розповів міністр цифрової трансформації Михайло Федоров, передають Патріоти України. "Ratel Н розро...

Шалені підйомні вже не ваблять потенційних 200-х: Росія має серйозні проблеми з набором нових контрактників - ГУР

субота, 27 липень 2024, 14:15

Росія нині має серйозні труднощі з виконанням плану набору нових контрактників. Про це заявив речник Головного управління розвідки Міністерства оборони Андрій Юсов в ефірі телемарафону Єдині новини, передають Патріоти України. Таким чином розвідник про...