Москва добре платить: "Репортери без кордонів" відреагували на санкції проти "каналів Медведчука"

RSF також використала в англомовному тексті своєї заяви написання російського зразка Kiev, що викликало різку реакцію частини коментаторів у соцмережах.

Організація захисту прав журналістів «Репортери без кордонів» відреагувала на санкції Ради національної безпеки і оборони України проти так званих «телеканалів Медведчука», що були запроваджені ще 2 лютого. На думку організації, цей крок України означає «ескалацію інформаційної війни», інформують Патріоти України.

Як йдеться в її заяві, оприлюдненій 26 лютого, організація «занепокоєна українським указом, що позбавляє три «прокремлівські» телеканали їхніх ліцензій на наступні п’ять років». Організація, що працює в Парижі і відома за французьким скороченням RSF, «занепокоєна зловживанням владою своїми повноваженнями для запровадження санкцій, які можуть призвести до зростання напруженості між сторонами, і закликає владу поважати свої міжнародні зобов’язання».

«Ми засуджуємо цю ескалацію інформаційної війни, – заявила Жанн Кавельє, керівниця відділу Східної Європи і Центральної Азії в RSF. – Хоча бажання боротися з пропагандою законне, воно не виправдовує використання цензури, і заборона цих телеканалів обов’язково посилить насильство проти журналістів. Це порушення свободи висловлювання порушує міжнародні зобов’язання України. Ми вимагаємо від влади знайти інші шляхи, щоб зберегти незалежність і плюралізм засобів інформації».

В організації не пояснили, чому відгукнулися на санкції майже через місяць після їхнього запровадження.

RSF також використала в англомовному тексті своєї заяви написання російського зразка Kiev, що викликало різку реакцію частини коментаторів у соцмережах. Україна веде кампанію #KyivNotKiev за зміну написання назви столиці країни іншими мовами, щоб воно відповідало українській вимові «Київ», а не російській «Кієв». За останні роки, зокрема, багато англомовних джерел пристало на таку зміну й на написання Kyiv.

Зрадник недооцінив "хунту": На адміністративному кордоні з Кримом затримано "ополченця" із медалями від російських окупантів

середа, 22 вересень 2021, 21:34

На адміністративній межі з тимчасово окупованим Кримом прикордонники затримали українця, який підтримував російську владу на півострові та входив до незаконних збройних формувань, отримавши ряд "нагород" за це, повідомляють Патріоти України з посилання...

ЗМІ публікують забинтовану ногу водія Шефіра

середа, 22 вересень 2021, 21:18

Потерпілий під час замаху на першого помічника президента України Сергія Шефіра водій приходить до тями після операції. Як повідомлялося раніше, водієві зробили операцію в лікарні "Феофанія". За словами лікарів, його життю ніщо не загрожує, він перебув...