Білий дім продовжує вагатися з постачанням Україні ракет великої дальності ATACMS, не дивлячись на досить сильний пресинг з боку як демократів, так і республіканців, передають Патріоти України.
Військовий експерт Олександр Коваленко впевнений, що все це вказує на те, що все ж рішення не зовсім політичного характеру, а виправдання про удари по РФ - фарс.
"Спочатку ми регулярно і навіть зараз чуємо про те, що в Білому домі не хочуть передавати Україні ATACMS, оскільки побоюються, що Київ їх тут же направить на об'єкти на території Росії. Але Україна з 2022 року більш ніж довела той факт, що ми не застосовуємо західну зброю по території Росії. Потім виникла версія, що через згортання програми ATACMS в США відсутнє їх серійне виробництво, а тому, кожна ракета на вагу золота і дорога самим же штатам. Згідно з даними на 2015 рік у США в строю і на зберіганні знаходилося до 4 тис ракет ATACMS різних типів", - написав він.
Експерт зазначив, що багато питань і нестиковок, але мало хто звертав увагу на іншу обставину, а саме те, що ATACMS, по суті, є балістичною ракетою, з піковою швидкістю 3М, чим схожа з тими ж 9М723/728 ОТРК "Іскандер", які сучасне ППО вельми успішно збиває.
"Виключно теоретично, у ATACMS не настільки великі шанси прорвати російську ешелоновану ППО, як, наприклад, у дозвукової, але летитячої на наднизьких висотах Storm Shadow. С-400, ЗРК Бук-М2/3, Тор-М2, все це в теорії повинно зі змінною, але все ж успішністю, перехоплювати ATACMS. У свою чергу, перехоплення ATACMS російськими системами ППО це репутаційні втрати для американського ВПК, який не може собі цього дозволити. І з цього робимо висновки про реальні причини, чому у нас досі немає ATACMS - невпевненість США в невразливості своєї ракети", - вважає Коваленко.
Він не виключає, що замість того, щоб перевірити на практиці, чи дійсно у російських систем ППО є шанси перехоплення ATACMS, прийнято рішення не перевіряти зовсім.
"З іншого боку, це не означає, що отримання ATACMS для України цілком і повністю закрите питання. Адже після того, як в зоні бойових дій, російська ешелонована ППО перестане існувати як цілісна мережа, а отже, вести ефективне відстеження цілей і перехоплення, тоді не виключена поява ATACMS", - додав аналітик.
Протокол безпеки в Україні не змінився і, якщо немає повітряної тривоги, усі мають працювати. Про це заявив президент Володимир Зеленський у своєму вечірньому зверненні 22 листопада, яке опублікували у Facebook, передають Патріоти України. За його слов...
Запроваджені США санкції проти «Газпромбанку» ставлять під загрозу енергетичну безпеку деяких країн Центральної Європи. Про це заявив міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто, повідомляють Патріоти України з посиланням на Bloomberg. За словами ...