"Революційні події": Експерти розповіли, як дрони СБУ "Козак Мамай" шкодять Росії

Служба безпеки України може використовувати морський безпілотник "Козак Мамай" для виконання кількох завдань, зокрема й для підриву конструкцій, як це сталося раніше з Кримським мостом. Про можливості дрона розповів військовий експерт Роман Світан у коментарі "24 каналу", передають Патріоти України.

Як зазначив експерт, безпілотник дуже швидкий і може розвивати швидкість до 110 км/год. Він також може використовуватися як ударний БПЛА. Крім того, "Мамай" можна застосовувати як ретранслятор або як розвідувальний літак для перевірки виконання бойових завдань. Ще один варіант — як платформа для запуску інших засобів ураження.

Роман Світан зазначив, що ці безпілотники можуть виконувати критично важливі місії. За його словами, у найближчому майбутньому можуть бути здійснені масштабні атаки на військові об'єкти окупаційної влади в Чорному морі.

"Думаю, що під Новий рік Служба безпеки України принесе "подарунок під ялинку" окупантам", — сказав Світан.

Про вирішальну роль безпілотника "Козак Мамай" під час контрнаступу у 2023 році згадав і експерт Defense Express Валерій Рябих в ефірі телеканалу "Еспресо". Він зазначив, що український морський дрон ефективно атакує російські кораблі в Чорному морі. Крім того, експерт уточнив, що "Козак Мамай" — це продовження розробок українських виробників, яке зараз є найшвидшим об'єктом у Чорному морі. Дрон здатний розвивати швидкість до 110 км/год і має довжину 6 метрів. Він оснащений камерою спостереження та супутниковою системою.

Як стверджує Валерій Рябих, саме внаслідок атаки "Козака Мамая" 5 серпня 2023 року російський десантний корабель "Оленегорский горняк" і танкер "SIG" були вражені. Ці удари призвели до того, що російські кораблі пішли від берегів Криму.

"Вони (російські окупанти, — ред.) прибрали (кораблі, — ред.) із західного узбережжя Криму і думали, що будуть у безпеці бухти Новоросійська. Ми вже почули про плани окупантів розвивати базу на тимчасово окупованій території Абхазії. Це революційні події. Скоріш за все ми побачимо подальший розвиток цього напрямку", — сказав Рябих.

"Щоб бути готовими до 2030-х років": США змінили ядерну стратегію слідом за Путіним

субота, 23 листопад 2024, 10:57

США вирішили скоригувати стратегію ядерного стримування на тлі "ескалації ядерних супротивників". Пентагон наголосив, що "численні ядерні противники кидають виклик безпеці США, їхніх союзників і партнерів", тому знадобилось "коригування" ядерної страте...

Не все так однозначно: Росія розхвалює нову ракету "Орєшнік", але експерти сумніваються в її іноваційності

субота, 23 листопад 2024, 10:47

Володимир Путін і російське військове керівництво продовжують вихваляти балістичну ракету "Орєшнік", здійснений 21 листопада, однак військові аналітики Інституту вивчення війни вважають це частиною інформаційної кампанії, спрямованої на перебільшення м...