Росія з 10 по 21 жовтня пошкодила понад 400 об'єктів інфраструктури у 16 областях України. Серед них - десятки енергетичних об'єктів. Додатково на енергооб'єкти влаштовують кібератаки. Мета росіян - залишити Україну без води, без світла та без тепла. Про це заявив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль, передають Патріоти України.
Проте, за його словами, ситуація в енергетиці залишається контрольованою. "Російська армія визначила нашу енергетику одним із ключових об'єктів своїх атак. Обстріли генерації, тобто об'єктів, що виробляють електроенергію. Обстріли систем розподілу електроенергії, тобто ліній електропередач, завдяки яким у кожного з нас є вдома світло... Паралельно з цим українські об'єкти енергетики перебувають під постійними кібератаками", – розповів Шмигаль.
Він зазначив, що російські пропагандисти та чиновники вже навіть не приховують, що ціль цих атак – залишити українців без найважливіших послуг ЖКГ. "Незважаючи на те, що ударів по енергетичній інфраструктурі завдають більш як тиждень, ситуація залишається важкою, але контрольованою", – наголосив прем'єр.
Зокрема, збільшено кількість ремонтних бригад, закуповується додаткове обладнання. Також надходить допомога від міжнародних партнерів – як грошова (наприклад, 55 млн дол. на ремонт від США), так і матеріально-технічна (генератори, трансформаторне обладнання, проводи, ізолятори для ліній електропередач від Бельгії, Польщі, Німеччини, Італії та інших країн).
Майже всі території, що контролюються Україною, забезпечені електроенергією. Зараз 99% населених пунктів, де на постійній основі немає світла, – це або окуповані території, або населені пункти в безпосередній близькості до зони бойових дій, де немає можливості проводити ремонти.
Проте терор продовжиться, впевнений глава уряду. "Це стосується не тільки енергосистеми, а й об'єктів водопостачання та теплопостачання. Перебої можливі, тому всі мають бути готові. Зробити запас технічної та питної води. Мати теплі речі. Батарейки, ліхтарики, павербанки. Все це потрібно за цих умов", – попередив Шмигаль.
Європейські країни розглядають можливість заборони китайської соціальної мережі TikTok, беручи приклад зі Сполучених Штатів. Причиною такого рішення є загроза дезінформації, втручання у вибори та небезпека збору персональних даних. Про це пише ERR, пер...
Президент Володимир Зеленський повідомив, що замість Павла Ткачука начальником Національної академії сухопутних військ імені Сагайдачного стане Роман Качур. Про це він заявив у неділю, 19 січня, у своїх соцмережах, передають Патріоти України. Найбільше...