РФ купує зброю та боєприпаси у ЄС та США не зважаючи на санкції - The Insider

The Insider: РФ купує зброю й патрони у ЄС та США

Попри багаторічні санкції, Росія щорічно закуповує тисячі західних гвинтівок та мільйони набоїв від компаній з Європейського Союзу та Сполучених Штатів. Напряму їх ніхто не продає, але через треті країни значні партії різної зброї потрапляють до Росії і потім використовуються у війні з Україною. Про це у середу, 11 грудня, пише The Insider, передають Патріоти України.

Журналісти з'ясували, що останні роки компанії з Євросоюзу, Сполучених Штатів (США) та Туреччини стали більше відправляти зброї до Вірменії, Грузії, Казахстану, Киргизстану та Узбекистану.

"Експорт зброї у ці країни за три роки зріс у два з половиною рази: з 19 556 стволів у 2020 році до 53 211 у 2023-му", - йдеться в публікації.

Розслідувачі зазначають, що експорт гвинтівок та рушниць з Італії до Вірменії за чотири роки зріс майже у 30 разів - із 68 одиниць зброї у 2019-му до 1862 у 2023 році. Киргизстан у 2020 та 2021 роках не купував зброю в Італії, проте у 2022 році отримав 882 одиниці озброєнь, а у 2023-му - 4434. Експорт зброї з Туреччини до Грузії зріс з 8426 одиниць у 2019 році до 18 843 штук у 2023 році.

Найбільшим європейським виробником зброї, пов'язаним із Росією, виявився люксембурзький холдинг Beretta. У червні 2024 року російський імпортер Beretta потрапив до списку санкцій Мінфіну США. Натомість холдинг Beretta, попри санкції, залишається мажоритарним власником російської компанії.

Серед німецьких зброярів зв'язки з РФ зберігає фірма Hans Wrage & Co з Гамбурга. Її глава Фрауке Льоман (Frauke Löhmann), як і раніше, володіє 15,96% у російській Русимпекс.

"Незважаючи на війну в Україні, ця компанія продовжує імпортувати в РФ японські карабіни Miroku, німецькі Anschutz, мисливські рушниці Krieghoff, набої Ruag Ammotec і RWS, зокрема армійських калібрів", - пише The Insider.

"Російські снайпери, як цивільні, так і військові, продовжують використовувати західні гвинтівки та патрони замість російської зброї. Це підтверджують протоколи змагань снайперів, які відбулися у вересні минулого року на Ангарському полігоні в анексованому Криму", - пише The Insider.

Країни ЄС запровадили ембарго на постачання зброї в Росію ще після анексії Криму в 2014 році. Але, як наголошується в розслідуванні, досі немає жодних заходів контролю за експортом до країн Митного союзу - Вірменії, Білорусі, Казахстану та Киргизстану, яких із Росією поєднують єдиний митний простір і військово-політичний блок ОДКБ.

Крах рубля все ближче: Кремль збільшив витрати на війну проти України до безпрецедентних цифр

четвер, 12 грудень 2024, 8:01

Осінній наступ загарбницької російської армії на Донбасі, який обернувся рекордним від початку вторгнення числом жертв, ліг важким тягарем на федеральний бюджет агресора, передають Патріоти України. Як повідомляє The Moscow Times, науковий співробітник...

На концерті Кобзона зимовий аншлаг: Генштаб ЗСУ відзвітував про втрати ворога станом на 12 грудня

четвер, 12 грудень 2024, 7:51

Як зазначають аналітики, з початку грудня у ворога посилюється дефіцит особового складу для м'ясних штурмів. Як повідомив Генштаб ЗСУ., загальні бойові втрати РФ з 24.02.22 по 12.12.24 орієнтовно склали: