РФ може анексувати стратегічний регіон держави-члена НАТО: Аналітики попередили про небезпеку

Якщо військовий потенціал НАТО не буде укріплений, Росія може ризикнути повторити "кримський сценарій" на території Польщі.

Про це йдеться в доповіді мозкового центру Center for Strategic and Budgetary Assesments, передають Патріоти України з посиланням на Wirtualna Polska.

Використовуючи час, поки сили НАТО не готові до швидкої контратаки, Москва може зайняти територію Польщі або однієї з прибалтійських держав.

Аналітики вважають, що в разі гіпотетичного конфлікту з РФ на східному фланзі НАТО, 30-денного періоду мобілізації стратегічних компонентів американської армії в Східній Європі недостатньо.

У матеріалі наголошується на необхідності створити сучасний і численний контингент військ США в Польщі.

"Він повинен бути настільки вражаючим, щоб сама його присутність призвела до того, що сценарій гібридної війни або точкового удару не буде вигідний для Володимира Путіна", – сказано в статті.

Пояснюється, що Кремль може використовувати систему A2/AD – концепцію стримування противника (зазвичай комплексом озброєнь) шляхом створення підвищеної небезпеки для дислокації або переміщення його сил у захищену місцевість.

Із такою тактикою, як відзначають аналітики, РФ може анексувати стратегічний регіон держави-члена НАТО, наприклад, Сувальський коридор.

"Якщо альянс не буде в змозі відповісти блискавичною контратакою, то справа дійде, як у Криму або на Донбасі, до переговорів уже у світлі доконаних фактів", – підсумовано в матеріалі.

Підіграє Путіну: Союзники США стурбовані "мирним планом" Трампа з територіальними поступками РФ, - CNN

субота, 26 квітень 2025, 0:10

CNN з посиланням на джерела пише, що союзники Сполучених Штатів стурбовані "мирним планом" Дональда Трампа щодо України, який передбачає територіальні поступки, включно з Кримом, на користь Росії, передають Патріоти України. Мовник з посилання на неназ...

США провокують "розкол": Статус Криму може створити серйозну дипломатичну кризу в НАТО, - FT

п’ятниця, 25 квітень 2025, 23:55

Деякі європейські посадовці побоюються, що розбіжності щодо одностороннього проєкту "мирної угоди" адміністрації Трампа, який передбачає визнання Сполученими Штатами Криму частиною Росії, підірвуть трансатлантичну безпеку і навіть зірвуть саміт НАТО на...