"РФ не воює за міжнародними правилами": Юрист пояснив, що може відбуватися далі з евакуйованими з "Азовсталі" українськими захисниками

Евакуація українських захисників з заводу Азовсталь відбувається не за правилами міжнародного права, оскільки Російська Федерація за ними не воює, вважає юрист, експерт Центру політико-правових реформ Євген Крапивін, передають Патріоти України.

"Ворог не має права вбивати тих, хто здається в полон, тим паче поранених осіб. Люди мали б вийти з Азовсталі, їм би мали б надати медичну допомогу, вони б отримали статус військовополоненого і в подальшому, після війни, вони б були репатрійовані, тобто повернуті в Україну, або ще раніше — обміняні. Оскільки наш ворог не воює за правилами міжнародного права, то, зрозуміло, що як тільки б наші захисники вийшли з цього оточення на зустріч ворогу, то навряд чи їм ми б могли гарантувати безпеку", — розповів Крапивін.

Тому, на думку юриста, Україна пішла на вивезення захисників Азовсталі за допомогою дипломатичних, політичних домовленостей, реалізація яких почалася 16 травня:

"Зараз, коли люди фактично здаються в полон, тому що вони евакуйовані в населений пункт, підконтрольний „ДНР“, тобто вони отримують статус військовополоненого, проте у нас є гарантії, що їм нададуть медичну допомогу, вони будуть живими. У нас, на щастя, немає прикладів того, щоб Росія свавільно наших військовополонених позбавляла життя".

Однак, додав юрист, немає жодних гарантій, що захисників одразу ж повернуть в Україну, тому що питання обміну теж не регулюються міжнародним правом: "Це знову питання політичних домовленостей. <...> Розуміючи, що на Азовсталі були бійці і [полку] Азов, і Нацгвардій і інших підрозділів ЗСУ, які з якоюсь ідеологічною ненавистю серед росіян постійно демонізувалися і всіляко їх маргиналізували, то, на жаль, навряд чи вони просто їх прирівняють до звичайних військовополонених, і при першому ж обміні на наш запит їх обміняють".

Якщо Росія погодиться на обмін оборонців Маріуполя, припускає Крапивін, то висуватиме вагоміші умови. "Загалом Росія заперечує статус військовополонених. Їх часто розглядають як злочинців, з досвіду війни на Донбасі. Їх там судять по власному законодавству: не за воєнні злочини, а за власні вигадки про те, що вони порушували територіальну цілісність; реальні строки призначають. Цілком можливо, що до кінця війни вони отримають вироки, будуть сидіти у в’язниці", — додав він.

Такі дії Росії теж не відповідатимуть міжнародному праву, продовжив експерт, тому що згідно з ним, людина, яка не вчиняла воєнні злочини, не несе відповідальності, оскільки вона виконує накази комбатанта і захищається цим статусом.


Росіянам довелося слухати український гімн: Українці зламали брифінг МЗС РФ з кіберзахисту (відео)

субота, 4 лютий 2023, 14:00

Українські хакери зламали онлайн-брифінг МЗС Росії з кіберзахисту і зачитували текст "Росія - держава-терорист". Самі ж окупанти не могли нічого вдіяти і просто слухали, час від часу намагаючись вимикати мікрофон. Відео брифінгу з'явилося в YouTube-кан...

"Запалає вся Україна": Медведєв влаштував істерику на тлі чуток про майбутні удари по Криму

субота, 4 лютий 2023, 13:51

Заступник голови радбезу РФ Дмитро Медведєв пообіцяв застосувати усі можливі види зброї, якщо Україна завдасть ударів по території Росії та Криму. Про це повідомляють російські ЗМІ, передають Патріоти України. За словами Медведєва, якщо Україна викорис...