"РФ не воює за міжнародними правилами": Юрист пояснив, що може відбуватися далі з евакуйованими з "Азовсталі" українськими захисниками

Евакуація українських захисників з заводу Азовсталь відбувається не за правилами міжнародного права, оскільки Російська Федерація за ними не воює, вважає юрист, експерт Центру політико-правових реформ Євген Крапивін, передають Патріоти України.

"Ворог не має права вбивати тих, хто здається в полон, тим паче поранених осіб. Люди мали б вийти з Азовсталі, їм би мали б надати медичну допомогу, вони б отримали статус військовополоненого і в подальшому, після війни, вони б були репатрійовані, тобто повернуті в Україну, або ще раніше — обміняні. Оскільки наш ворог не воює за правилами міжнародного права, то, зрозуміло, що як тільки б наші захисники вийшли з цього оточення на зустріч ворогу, то навряд чи їм ми б могли гарантувати безпеку", — розповів Крапивін.

Тому, на думку юриста, Україна пішла на вивезення захисників Азовсталі за допомогою дипломатичних, політичних домовленостей, реалізація яких почалася 16 травня:

"Зараз, коли люди фактично здаються в полон, тому що вони евакуйовані в населений пункт, підконтрольний „ДНР“, тобто вони отримують статус військовополоненого, проте у нас є гарантії, що їм нададуть медичну допомогу, вони будуть живими. У нас, на щастя, немає прикладів того, щоб Росія свавільно наших військовополонених позбавляла життя".

Однак, додав юрист, немає жодних гарантій, що захисників одразу ж повернуть в Україну, тому що питання обміну теж не регулюються міжнародним правом: "Це знову питання політичних домовленостей. <...> Розуміючи, що на Азовсталі були бійці і [полку] Азов, і Нацгвардій і інших підрозділів ЗСУ, які з якоюсь ідеологічною ненавистю серед росіян постійно демонізувалися і всіляко їх маргиналізували, то, на жаль, навряд чи вони просто їх прирівняють до звичайних військовополонених, і при першому ж обміні на наш запит їх обміняють".

Якщо Росія погодиться на обмін оборонців Маріуполя, припускає Крапивін, то висуватиме вагоміші умови. "Загалом Росія заперечує статус військовополонених. Їх часто розглядають як злочинців, з досвіду війни на Донбасі. Їх там судять по власному законодавству: не за воєнні злочини, а за власні вигадки про те, що вони порушували територіальну цілісність; реальні строки призначають. Цілком можливо, що до кінця війни вони отримають вироки, будуть сидіти у в’язниці", — додав він.

Такі дії Росії теж не відповідатимуть міжнародному праву, продовжив експерт, тому що згідно з ним, людина, яка не вчиняла воєнні злочини, не несе відповідальності, оскільки вона виконує накази комбатанта і захищається цим статусом.


Буде "сюрприз" для ворога: ЗСУ отримають від НАТО системи для боротьби з російськими дронами (фото, відео)

середа, 29 червень 2022, 6:52

Країни НАТО нададуть Україні новий пакет військової допомоги, що включає системи боротьби з безпілотниками, а також засоби захисту зв'язку. Про це генеральний секретар Альянсу Єнс Столтенберг повідомив на пресконференції в Брюсселі, передає офіційний с...

Тепер "ихтамточнонет": У ЗСУ показали, як знищують "непроханих гостей" із Росії (відео)

середа, 29 червень 2022, 6:40

"Як воїни 30 ОМБр зустрічають непроханих гостей - дивіться у відео", - зазначили воїни.На кадрах, знятих за допомогою безпілотника, видно російського окупанта, який заходить в один із зайнятих загарбниками українських будинків. Туди одразу ж прилітає "...