РФ перемістила стратегічну авіацію, тепер Києву та області можуть загрожувати Х-22, - експерт

Кілька днів тому з'явилася інформація, що росіяни перемістили свою стратегічну авіацію - Ту-22, за допомогою яких завдаються удари по Україні ракетами Х-22, на північ від України, передають Патріоти України.

Такі дані в ефірі 1+1 прокоментував військовий експерт Олександр Коваленко. Спочатку він порадив з цього питання звернутися до речника Повітряних Сил ЗСУ Юрія Ігната, але додав, що справді була інформація, що окупанти перемістили свої бомбардувальники Ту-22М на аеродром біля Шайковки.

"Це скорочує відстань відльоту до локації пуску ракет у напрямку України. Переважно йдеться про ракети Х-22, носії яких - Ту-22М3. І це вже небезпека не скільки для південно-східних, східних та центральних областей, стільки для півночі - Чернігівська, Київська, Сумська області будуть у зоні ризику", - заявив Коваленко.

Тож не відкидається, що найближчим часом Росія буде запускати Х-22 саме по цих областях. Експерт нагадав, що саме в червні окупанти використали аж 18 таких ракет. Ймовірно, вони роблять акцент на використанні Х-22 тому, що їм не вистачає якоїсь іншої номенклатури.

"Можливо, вони будуть запускати Х-22 по Києву та Київській області", - підсумував Коваленко.

"Намагаються лізти": У ЗСУ розповіли про плани армії РФ щодо Куп'янська

п’ятниця, 26 червень 2026, 7:36

Російські підрозділи не припинили спроб наблизитися до Куп’янська Харківської області та продовжують атаки з північного напрямку. Окупанти прагнуть звузити українські позиції на східному березі річки Оскіл, але просування залишається безуспішним. Також...

На концерті Кобзона тримається аншлаг: Генштаб ЗСУ відзвітував про втрати ворога станом на 26 червня

п’ятниця, 26 червень 2026, 7:09

Як повідомив Генштаб ЗСУ, загальні бойові втрати РФ з 24.02.22 по 26.06.26 орієнтовно склали: