РФ погрожує відновити виробництво танків Т-80, але перспективи цього туманні, - Forbes

Гендиректор російського концерну "Уралвагонзавод" Олександр Потапов заявив, що країна-агресор знову почне "з нуля" виготовляти танки Т-80, виробництво корпусів для котрих припинили ще в 1990-х, передають Патріоти України.

"Таке завдання стоїть, принаймні, військові перед нами його поставили. І ми зараз активно взаємодіємо, працюємо, опрацьовуємо ці питання і з Міністерством промисловості та торгівлі, тому що це вимагає відповідно потужностей нових", – сказав Потапов в ефірі російського телебачення.

Forbes закликає скептично ставитися до цього оголошення і наголошує, що якщо це й буде можливим, це займе чимало часу. Видання нагадує, що завод "Уралвагонзаводу" в Омську не виробляв новий корпус Т-80 з 1991 року.

"Хоча омський завод може й досі мати обладнання 32-річної давнини, є те, чого він, ймовірно, не має – постачальників десятків тисяч деталей, які знадобляться для складання нового Т-80", – пише видання.

Аналітик Forbes акцентує, що вимога почати виготовляти Т-80 "з нуля" пов’язана з втратою тисяч танків на фронті. РФ вже намагалася компенсувати втрати, відновлюючи ранні моделі Т-80.

Наразі незрозуміло, яку модель Т-80 міг би випускати "Уралвагонзавод", якби він справді почав виготовляти нові танки.

"Компанія виготовляє "нові" газотурбінні Т-80БВМ, встановлюючи сучасну оптику та засоби керування вогнем у старий корпус, виготовлений до 1991 року. Також виготовляє знижені Т-80БВ з менш складною оптикою. Попри це, виробництво з нуля Т-80БВМ або Т-80БВ може вимагати від "Уралвагонзаводу" залучення сотень субпідрядників, які не виготовляли деталей для танків протягом трьох десятиліть. Недаремно Потапов наголосив на необхідності "нових потужностей". Це важко зробити", – йдеться в статті.

Відновлення виробництва абсолютно нових танків через десятиліття є дорогим і трудомістким. Для порівняння, американський виробник танків General Dynamics Land Systems також будує "нові" танки M-1, останній з яких випустили у 1996 році, на старих корпусах. В 1993 році Конгрес США вивчав можливість відновлення їх виробництва і оцінював, що відновлення виробництва з нуля займе 56 місяців і коштуватиме 1,1 мільярда доларів.

Не зупиниться: Китай пообіцяв іти до кінця в тарифній війні з Трампом

вівторок, 8 квітень 2025, 23:55

Китай пообіцяв "боротися до кінця", якщо президент США Дональд Трамп реалізує загрозу підвищення мит на 50%. Тепер уже розмір тарифів не має значення, передають Патріоти України з посиланням на Reuters. Якщо жодна зі сторін не відступить, загальний ро...

Обмінний фонд поповнено: Бійці ССО зачистили частину населеного пункту та захопили росіянина в полон (відео)

вівторок, 8 квітень 2025, 23:40

Бійці ССО успішно очистили частину населеного пункту від ворога. Під час операції також захопили росіянина в полон, передають Патріоти України. Бійці 4-го полку Сил спеціальних операцій провели успішну операцію із зачистки частини населеного пункту. У ...