Гендиректор російського концерну "Уралвагонзавод" Олександр Потапов заявив, що країна-агресор знову почне "з нуля" виготовляти танки Т-80, виробництво корпусів для котрих припинили ще в 1990-х, передають Патріоти України.
"Таке завдання стоїть, принаймні, військові перед нами його поставили. І ми зараз активно взаємодіємо, працюємо, опрацьовуємо ці питання і з Міністерством промисловості та торгівлі, тому що це вимагає відповідно потужностей нових", – сказав Потапов в ефірі російського телебачення.
Forbes закликає скептично ставитися до цього оголошення і наголошує, що якщо це й буде можливим, це займе чимало часу. Видання нагадує, що завод "Уралвагонзаводу" в Омську не виробляв новий корпус Т-80 з 1991 року.
"Хоча омський завод може й досі мати обладнання 32-річної давнини, є те, чого він, ймовірно, не має – постачальників десятків тисяч деталей, які знадобляться для складання нового Т-80", – пише видання.
Аналітик Forbes акцентує, що вимога почати виготовляти Т-80 "з нуля" пов’язана з втратою тисяч танків на фронті. РФ вже намагалася компенсувати втрати, відновлюючи ранні моделі Т-80.
Наразі незрозуміло, яку модель Т-80 міг би випускати "Уралвагонзавод", якби він справді почав виготовляти нові танки.
"Компанія виготовляє "нові" газотурбінні Т-80БВМ, встановлюючи сучасну оптику та засоби керування вогнем у старий корпус, виготовлений до 1991 року. Також виготовляє знижені Т-80БВ з менш складною оптикою. Попри це, виробництво з нуля Т-80БВМ або Т-80БВ може вимагати від "Уралвагонзаводу" залучення сотень субпідрядників, які не виготовляли деталей для танків протягом трьох десятиліть. Недаремно Потапов наголосив на необхідності "нових потужностей". Це важко зробити", – йдеться в статті.
Відновлення виробництва абсолютно нових танків через десятиліття є дорогим і трудомістким. Для порівняння, американський виробник танків General Dynamics Land Systems також будує "нові" танки M-1, останній з яких випустили у 1996 році, на старих корпусах. В 1993 році Конгрес США вивчав можливість відновлення їх виробництва і оцінював, що відновлення виробництва з нуля займе 56 місяців і коштуватиме 1,1 мільярда доларів.
Після того, як українські війська звільнили Херсон від російської окупації, яка тривала 8 місяців, ворог безжально обстрілює місто. У червні 2023 року загарбники підірвали Каховську дамбу, затопивши низинні райони Херсона, проте тепер мешканці міста зі...
Удари Сил оборони України по російських нафтобазах вже принесли свої результати. Бо наразі Росія під час наступів на фронті більше покладається на піхоту. Про це заявив керівник Центру протидії дезінформації (ЦПД) Андрій Коваленко, передають Патріоти У...