
Російські військові встановлюють уздовж своїх оборонних ліній на Донбасі протипіхотні міни для заборони свободи пересування. Ці боєприпаси здатні завдати масових втрат як серед військових, так і серед місцевого цивільного населення. Про це повідомила розвідка Великої Британії у зведенні про ситуацію в Україні, опублікованому у Twitter Міністерства оборони, передають Патріоти України.
Зазначається, що, зокрема, в Донецьку і Краматорську РФ з високою ймовірністю намагалася використовувати протипіхотні міни ПФМ-1 і ПФМ-1С. Як пояснили в розвідці, міни серії ПФМ-1, які зазвичай називають "міна-метелик", є глибоко суперечливою зброєю невиборчої дії.
А ПФМ-1С із руйнівним ефектом використовувалися у радянсько-афганській війні, під час якої покалічила велику кількість дітей, які сприймали їх за іграшки. У британській розвідці вважають, що радянські запаси, які використовується Росією, згодом деградували і тепер є вкрай ненадійними та непередбачуваними. Це є загрозою як для місцевого населення, так і для гуманітарних операцій із розмінування.
У тимчасово окупованому Mariupol повідомляється про серйозну паливну кризу, яка, за словами місцевих посадовців, фактично вплинула на роботу транспорту, логістики та базових міських послуг, передають Патріоти України. Про ситуацію заявив в.о. голови Ма...
Об'єкт був критично важливою ланкою залізничної гілки Керч — Джанкой, якою російські війська перекидали техніку, пальне та боєприпаси. У ніч проти 23 червня підрозділи ССО остаточно ліквідували залишки цієї переправи разом із ворожою ремонтною технікою