Російські війська в ніч проти 2 січня влаштували масовану комбіновану атаку по Україні, застосувавши дрони-камікадзе Shahed-131/136 і ракети різного типу. Загалом у тактиці завдавання ворогом масованих ударів починає проглядатися закономірність і системність. Про це йдеться у матеріалі спільного проєкту OBOZ.UA та групи "Інформаційний спротив", повідомив оглядач групи Олександр Коваленко, передають Патріоти України.
Під час цієї нової атаки по Україні окупанти, як і минулого разу, спершу запускали ударні безпілотники. Перша група дронів вилетіла близько 19:30. Загалом було задіяно шість груп БПЛА, із яких чотири-шість прямували на Київ. Ворожий наліт на столицю нейтралізували близько 03:45. Росіяни запустили загалом 35 дронів, і всі вони були знищені.
Близько 02:00 із російського аеродрому "Оленья" злетіли стратегічні бомбардувальники-ракетоносці Ту-95МС. Додаткові борти росіяни підняли з аеродрому "Енгельс". Близько 05:00 перші бомбардувальники увійшли до Каспійського регіону для запусків крилатих ракет Х-101/555.
Перший запуск ракет окупанти здійснили о 05:40. Перша ракета Х-101/555 увійшла в повітряний простір України близько 06:40 – це сталося на Сумщині.
Загалом ворог запустив по Україні 70 ракет Х-101/555, 59 з яких збили сили ППО. Ворожі цілі були випущені із 16 літаків Ту-95МС. Тобто в середньомуодин борт запускав по чотири-п’ять ракет. Водночас у період від 06:20 до 06:30 загарбники здійснили пуски ракет Х-59 та обстріляли Харків з комплексів С-300.
Близько 07:30 з російського аеродрому "Саваслейка" злетіли винищувачі-перехоплювачі МіГ-31К. Між 07:40 та 07:50 ці літаки влаштували перший запуск гіперзвукових ракет "Кинджал". Загалом ворог випустив 10 таких ракет і всі вони були знищені.
Окрім того, повідомлялося про хибні ворожі цілі, які імітували балістичну траєкторію польоту. А ще окупанти вперше від 25 вересня 2023 року запустили по Україні ракети "Калібр" у кількості трьох одиниць. О 09:47 у Києві та Київській був оголошений відбій повітряної тривоги.
У матеріалі зазначається, що в російських атаках протягом останніх днів, у терорі в ніч проти 29 грудня, в ніч проти 1 січня і в ніч проти 2 січня проглядається основна спільна риса. Практично всі ці атаки РФ розпочиналися саме з нальотів дронів-камікадзе. Це було головним побоюванням минулого року, коли фіксувалося, що росіяни тривалий час не застосовують крилаті ракети, але регулярно, системно запускають безпілотники.
Загарбники використовують дрони не лише як засіб ураження, але й як елемент, що розкриває та виснажує українську ППО, розосереджує увагу за допомогою постійного маневрування у повітряному просторі.
При цьому російські війська так синхронізували пуски, траєкторії польотів і маршрути, щоби безпілотники залишалися в повітряному просторі (ПП) якнайдовше – максимально скорочуючи проміжок часу між знищенням останнього дрона та заходу в ПП перших ракет.
В аналізі також йдеться, що цілком очікуваним було те, що ракетні удари, які здійснюються другою хвилею після БПЛА, виконуються засобами ураження різної номенклатури. Це і дозвукові крилаті ракети авіаційного базування (наймасовіша ракетна компонента), і супроводжувальні їх балістичні ракети 9М723/9М728 ОТРК "Іскандер-М", аеробалістичні "Іскандер-К", гіперзвукові Х-47М2 "Кинджал", Х-22-32, а також допоміжні Х-59, протирадіолокаційні Х-31П та С-300.
"Такі комбінації змушують засоби ППО застосовувати різні алгоритми перехоплення та з урахуванням спроб виснажити їх нальотами дронів-камікадзе, з мінімальним часовим проміжком для перезарядки, підвищує шанси прориву та завдання ударів", – йдеться у статті.
Експерти пояснюють, що командування РФ відійшло від практики застосування уніфікованої номенклатури, як це було восени 2022 року. В той час окупанти здебільшого завдавали ударів ракетами Х-101/555, які відігравали роль основного засобу ураження. Комбінований метод атак дозволяє не тільки розосереджувати ППО за алгоритмами перехоплення, але і створити сумарну масовість удару, що підвищує ймовірність прориву.
"Все це вказує на те, що РОВ виробили тактику, яку і надалі регулярно застосовуватимуть, починаючи терористичні удари з нальоту дронів-камікадзе та продовжуючи комбінацією різної номенклатури ракетного озброєння", – вказано в публікації.
Там також звертається увага, що станом на 2 січня загарбники застосували всього три ракети "Калібр", які не використовувалися від 25 вересня 2023 року. Але це жодним чином не пов'язано з тим, що 2023 року чорноморська флотилія РФ змушена була втекти з окупованого Криму до Новоросійська. Річ у тім, що дальність польоту "Калібрів" досягає і навіть перевищує 2000 км, тож ворог може запускати ці ракети, не віддаляючись від умовно безпечної зони.
За оцінками експертів, цілком можливо, що внаслідок настільки інтенсивного застосування ракет Х-101/555 накопичений потенціал до 300 ракет станом на кінець грудня 2023 року у російських військ швидко вичерпається, а плани ударів розписані на кілька етапів. Тож саме "Калібри" можуть стати завершальною фазою перед черговою паузою РФ задля накопичення ракет.
Очевидно, що Росія заздалегідь готувалася до новорічних ракетних ударів, і підготовка розтяглася на місяці. Накопичення боєкомплекту, розвідування найбільш "живучих" маршрутів для дронів, розрахунок необхідної номенклатури, боєкомплектів та синхронізація дій – усе це не формується і не розраховується "на коліні" за один день.
"План новорічних терористичних атак виношувався росіянами як справжніми маніяками довго, детально та планомірно і послідовно реалізується саме зараз. Ми давно знаємо, що воюємо проти варварів, основна мета яких – це вбивство, кровопролиття та геноцид", – зазначається в матеріалі. За нинішніх обставин проблематика посилення ППО України стає ще гострішою, як і розширення засобів, методів і тактики протидії ракетному терору Росії.
Обстріл Дніпра балістичною ракетою "Орєшнік" та заяви російського диктатора Володимира Путіна, не свідчать про істотні зміни в ударних можливостях Росії або ризик застосування нею ядерної зброї, передають Патріоти України з посиланням на звіт Інститу...
Балістична ракета середньої дальності "Орешник", якою РФ 21 листопада атакувала Дніпро, була створена "підступними" порушниками Договору про ліквідацію ракет середньої і малої дальності від 1987 року. Про це пише Forbes, передають Патріоти України. Жур...