РФ витрачає на війну до третини доходів від експорту нафти та газу, проте ембарго не зупинить її, - економіст

Навіть у разі запровадження повного нафтового і газового ембарго, Кремлю вистачить фінансувати війну в Україні ще 1,5-2 роки. Росія витрачає на війну з Україною до третини доходів від торгівлі енергоносіями. Проте навіть без них Путін має ресурси, щоб продовжувати війну ще 1,5-2 роки. Про це розповів російський економіст та соціолог Владислав Іноземцев, повідомляє "Сьогодні", передають Патріоти України.

За його словами, приблизно понад 10 мільярдів доларів, отриманих від експорту енргоносіїв, було спрямовано на військові витрати міністерству оборони РФ. Тоді як середній дохід протягом місяця від російського експорту, який переважно складається з енергоносіїв, становить близько 35 мільярдів доларів.

"Тобто Росія витрачає на війну приблизно третину, може, чверть того, що отримує від експорту", — зазначив економіст. Іноземцев пояснив, що 10 мільярдів на місяць, це приблизно 5-6% ВВП на рік. "Збільшити державний борг на 6-7% ВВП не становить проблеми. Тому навіть якщо буде перекрито всі експортні надходження, ще 1,5-2 роки війна може тривати без особливих проблем", — вважає він.

Путін шукає способи покласти край підтримці України з боку США та Європи, - NYT

вівторок, 3 жовтень 2023, 10:37

Експерти та офіційні особи дедалі частіше називають спеціальне виснаження України і примушування країн Заходу "втомитися" надавати Києву допомогою новою стратегією російського диктатора Володимира Путіна, передають Патріоти України. Американські офіцій...

Карма? Вантажний поїзд розчавив ЗРК росіян на Донеччині - загинули окупанти

вівторок, 3 жовтень 2023, 10:26

На окупованій частині Донеччини вантажний поїзд наїхав на машину з ракетним комплексом російських військових, внаслідок чого загинули троє загарбників. Про це повідомляють російські засоби масової пропаганди, передають Патріоти України. У ніч проти 3 ж...