РФ за пів року побудувала потужну оборону на Запоріжжі: Генерал вказав на "промах" оборони на Харківщині

Росіяни за пів року побудували потужну систему оборони на Запоріжжі, яка завадила Україні минулого року провести успішний контрнаступ. Тепер наша черга показати ефективну оборону. Про це заявив заступник начальника Генштабу ЗСУ (2006-2010 рр.) генерал-лейтенант запасу Ігор Романенко, передає "Еспресо".

"Ми вже маємо досвід в цій широкомасштабній війні. Крім того, пам'ятаємо, як росіяни за пів року, поки нам надавали союзники допомогу, побудували потужну систему оборони на Запоріжжі і як це відобразилась на проведення у нас контрнаступальних дій. Тобто про доцільність і актуальність розмови вести не треба, а треба енергійно займатися побудовою", – сказав Романенко.

На його думку, в сірій зоні на Харківському напрямку не була реалізована ефективна оборона на першій лінії. "Розмова, яку ввів президент і робив аналіз - це швидше за все друга лінія, де вона саме й проходить - це на півночі від Харкова - Липці й безпосередньо Вовчанськ - північно-східна частина і там ближче до Харкова є більш потужні рубежі. Але ворога треба зупиняти якомога на більшій дистанції для того, щоб був час його не тільки зупиняти, а й знищувати його сили та при відповідному потенціалі проводити контратаки. Тому зараз зміцнюється оборона на Харківському напрямку, а також розглядається питання стосовно напрямку на Суми", – підсумував генерал-лейтенант.

Як і коли закінчиться війна в Україні: Жданов назвав найкращий та найгірший сценарії

вівторок, 21 травень 2024, 6:56

Російський диктатор Володимир Путін знову заявив про готовність до “мирних переговорів” з Україною з урахуванням “гарантій безпеки”. Він повторив кремлівські наративи, що Росія нібито ніколи не відмовлялася від переговорів для “справедливого врегулюван...

Ворог прагнув але не досяг: Росіяни планували оточити Харків - The Economist

вівторок, 21 травень 2024, 3:25

Початок наступальної операція перенесли на тиждень раніше. Хоча не факт, що до визначених планом 15-16 травня для такого роду удару у росіян все було б готове. Росіяни під час травневого наступу планували частково оточити Харків . Росіяни планували ча...