Росіяни не припиняють спроб перешкодити наданню зброї Україні від країн-партнерів. Для цього вони дискредитують Україну, брехливими заявами. Росія ще до повномасштабного вторгнення 24 лютого Росія розгорнула масштабну інформаційно-психологічну операцію, аби призупинити поставки зброї в Україну. Про це заявив військово-політичний оглядач групи "Інформаційний спротив" Олександр Коваленко в Telegram.
Він зауважив, що в межах інформаційно-психологічної операції кремлівська пропаганда поширювала фейки про те, що начебто українські військові "продають на чорному ринку ПТРК Javelin і NLAW, ПЗРК Stinger".
"Після повномасштабного вторгнення, коли Україна почала отримувати військову техніку, російські пропагандисти і зовсім занурилися у шизофренічний екстаз, повідомляючи про те, що ЗСУ продають на чорному ринку САУ Caesar та навіть M142 HIMARS. При цьому російські військові у них ці зразки техніки придбали і приступили до вивчення", – сказав Коваленко.
Експерт наголошує, що жодного доказу такому обороту зброї на чорному ринку представлено не було. Натомість надання зброї Україні від західних партнерів продовжилося.
"Схоже, у середовищі російських пропагандистів зрозуміли, що бити потрібно точково і менш розмашисто. Бути, так би мовити, одночасно і скромніше, і нахабніше. А тому зараз готується нова ІПСО проти України, хвильового характеру – тобто матиме ефект хвилі. Згідно з наявною інформацією, зараз росіяни активізували низку своїх агентів впливу в Європі з числа політичних діячів, які займають посади у низці міжнародних організацій, щоб використовувати майданчик однієї з цих міжнародних організацій з метою дискредитації України. Користуючись впізнаваним брендом відомої організації, російські агенти впливу повинні будуть провести ряд заходів присвячених темі неконтрольованого обігу вогнепальної зброї в Україні та загрозах від цього процесу європейському співтовариству", – додав він.
Російська опозиціонерка Ольга Курносова переконана, що диктатор Володимир Путін не має чіткого плану Б на випадок провалу нинішньої стратегії щодо війни проти України та протистояння із Заходом. Водночас у мирну угоду вона не вірить. Про це вона заявил...
Канцлер Німеччини Фрідріх Мерц висловив сумніви щодо можливості вступу України до Європейського Союзу до 2034 року, коли завершиться наступний семирічний бюджетний цикл ЄС. За його словами, розширення не повинно вплинути на вже визначені середньостроко...