
Росія перед контрнаступом ЗСУ збудувала дамбу на околиці окупованого Токмака Запорізької області, пише Bellincat. OSINT-аналітики вважають, що окупанти здатні затопити місто, щоб не допустити до нього українську армію, передають Патріоти України.
Всі незалежні спостерігачі згодні, що цей крок є частиною ширшої тендеції створення Росією водних перешкод для українського контрнаступу, як було, наприклад, у випадку з дамбою Каховської ГЕС.
Bellincat публікує супутникові знімки Planet. Під час зведення зазначеної дамби на Токмачці росіяни вже затопили райони нижче за течією, щоб, ймовірно, перешкодити просуванню ЗСУ. Це призведе до підняття рівня води, заболочення і пересихання водосховищ.
У Bellincat припускають, що Росія може розглядати тактику затоплення Токмака. Згідно зі знімками від 6 червня, росіяни збудували дамбу, схожу на піщаний бар'єр, в межах лінії своєї оборони. За словами аналітиків, які посилаються на сліди шин, найімовірніше, дамба також використовується окупантами як додатковий міст, хоча поруч проходить функціонуюча дорога P37.
Президент України Володимир Зеленський закликає Білорусь припинити підтримку російських атак. Таку заяву він озвучив в інтерв'ю ТСН.Тиждень, передають Патріоти України. . Президент підкреслив, що заяви Мінська про нейтралітет недостатні. Він наголосив...
При продовженні блокади логістичних шляхів росіян до Криму, у них залишиться запасів не більше, як на два з половиною місяці. Таку думку висловив у етері Radio NV військовий аналітик Олексій Гетьман, передають Патріоти України. Він зазначив, що у росія...