Полковник Служби безпеки України та секретар комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони й розвідки Роман Костенко відповів, чого очікувати у 2024 році. Про це відомо з інтерв’ю, опублікованого в "Укрінформі" 25 грудня, передають Патріоти України.
"Щодо наступного року. Я думаю, що війна буде приблизно така сама, як і цьогоріч, позиційна з елементами активних дій. Тому це буде рік мобілізації й підготовки. І це було б правильно — мобілізовувати й готувати", — підкреслив він.
Костенко пояснив, що завдання України в найближчій перспективі — не дати просунутись ЗС РФ та завдати Росії якомога більших втрат. Це дозволить Силам оборони звільняти території.
"Для цього потрібні далекобійні ракети, якими можна на оперативну глибину вражати штаби, склади й логістику ворога", — зазначив секретар.
Він додав, що було б добре мати й такі ракети, які діставали б до об’єктів на території РФ — інфраструктурних та військових. Полковник висловив сподівання, що в України з’явиться можливість завдавати такі удари.
"Головне — нам потрібні снаряди до артилерії різних калібрів. Вони необхідні на полі бою, щоб ми могли вести активні бойові дії. Має бути потужна артилерія", — зазначив Костенко.
З його слів, також ЗСУ потрібні спорядження, боєприпаси та стволи. Окрім того, армія потребує багато різних дронів, системи РЕБ та комплекси ППО. Останні допомогли б збивати більше ворожих безпілотників та ракет.
"Маємо доводити партнерам, що ракети, які ми збиваємо в Україні їхньою зброєю, колись можуть полетіти по їхніх містах, якщо постачання відповідних систем протиповітряної оборони припиняться. Вони мають розуміти, що просто дають нам ресурси, щоб їм не довелося воювати", — сказав представник оборонного комітету.
США вирішили скоригувати стратегію ядерного стримування на тлі "ескалації ядерних супротивників". Пентагон наголосив, що "численні ядерні противники кидають виклик безпеці США, їхніх союзників і партнерів", тому знадобилось "коригування" ядерної страте...
Володимир Путін і російське військове керівництво продовжують вихваляти балістичну ракету "Орєшнік", здійснений 21 листопада, однак військові аналітики Інституту вивчення війни вважають це частиною інформаційної кампанії, спрямованої на перебільшення м...