Рік після бунту Пригожина: Де тепер найманці "Вагнера" служать кривавій недоімперії

Російська служба "ВВС" з’ясувала, що колишні найманці "ПВК Вагнер" тепер частково служать у Сирії, Центральноафриканській Республіці та в чеченському підрозділі "Ахмат", що воює проти України.

Як стверджує видання, про присутність найманців "ПВК Вагнера" у Сирії відомо з 2015 року. Однак тепер вони контролюються міністерством оборони Росії. Один з колишніх командирів ПВК каже, що пропозиція для них звучала так: "Або Міноборони, або ***** [провалюйте]".

"ВВС" пише, що в деяких африканських країнах найманці "Вагнера" тепер увійшли до "Африканського корпусу", підписавши контракти з Міноборони. До літа 2024 року єдиною державою, де ПВК Вагнера продовжувала свою роботу в умовно колишньому форматі, залишалася лише ЦАР.

З публікації "ВВС" випливає, що діяльністю найманців у ЦАР керує Павло Пригожин – син Євгена Пригожина. "Москва дала спадкоємцю добро на те, щоб продовжувати займатись в Африці тим, чим займався батько. З умовою, що це не суперечить інтересам Росії", – зазначає один із співрозмовників видання, який раніше працював з Євгеном Пригожиним.

Крім того, наприкінці жовтня 2023 року командир підрозділу спецназу "Ахмат" Апти Алаудінов заявив, що колишні найманці "ПВК Вагнера" переходять до його підрозділів та вирушають на війну з Україною.

Окупанти захопили кілька населених пунктів: Український фронт на Донбасі розвалюється, - Bild

субота, 20 липень 2024, 20:00

За останні дні російські окупаційні війська захопили кілька населених пунктів на Донбасі, що може свідчити про частковий розвал української оборони в цьому регіоні. Таку думку висловив експерт німецького видання BILD з аналізу відкритих даних Юліан Рьо...

На Донузлаві в Криму морський дрон СБУ уразив катер КС-701 “Тунець” (відео)

субота, 20 липень 2024, 19:30

Супутникові знімки оприлюднило видання «Радіо Свобода», на яких видно сліди пожежі після удару по російській військовій базі. . Один з осередків пожежі знаходиться на території Донузлавської вітрової електростанції, але основна шкода була завдана війс...