
На Запорізькій ЗАЕС існує нова загроза через підрив російськими військовими Каховської ГЕС. Зокрема, рівень води в резервуарі ЗАЕС серйозно впав. Про це заявив глава МАГАТЕ Рафаель Гроссі.
За його словами, робота атомної станції напряму залежить від рівня води в резервуарі, який використовується для охолодження реакторів.
"Якщо рівень води в резервуарі впаде нижче 12,7 метра, то її не вдасться продовжувати туди закачувати", - йдеться у повідомленні.
Крім того, у МАГАТЕ зазначають, що на ЗАЕС може порушитись робота аварійних генераторів.
"Відсутність охолоджувальної води в основних системах упродовж тривалого періоду часу спричинить розплавлення палива та непрацездатність аварійних дизель-генераторів. Однак наша поточна оцінка полягає в тому, що безпосереднього ризику для безпеки станції немає", – зазначається у заяві.
Попри це, безпосередньої загрози ядерній безпеці на ЗАЕС через підрив російськими загарбниками Каховської ГЕС немає. Відомо також, що рівень води в Дніпрі знижується зі швидкістю приблизно 5 сантиметрів на годину.
"Наразі на ЗАЕС намагаються закачувати якомога більше води у канали охолодження та пов'язані з ними системи та відключають неосновних споживачів води. Керівництво ЗАЕС обговорює низку альтернативних джерел води для охолодження атомного об'єкта, серед яких великий ставок-охолоджувач поруч зі станцією", - вказали у МАГАТЕ.
У Росії посилюють примусову мобілізацію населення на війну в Україні. Влада в регіонах, щоб виконати план призову, взялась за вилов перш за все боржників та ув'язнених, тобто тих, кого легко залякати і хто не має вибору. Про це повідомили агенти партиз...
Окупований Крим стикається з дедалі серйознішими економічними та логістичними проблемами. Таку думку в ефірі Ранок.LIVE висловив генерал-майор запасу СБУ Віктор Ягун, передають Патріоти України з посиланням на. За його словами, після запровадження обме...