"Родная говень", або "Величие" у всій красі: У Севастополі окупанти розікрали майно госпіталю ВМС України

В окупованому Севастополі розікрали майно захопленого у 2014 році госпіталю ВМС ЗС України, повідомляють Патріоти України з посиланням на «Крым.Реалии». Розташований колишній госпіталь поблизу знаменитого парку «Учкуївка» в північній частині Севастополя.

В окупованому Севастополі розікрали майно госпіталю ВМС України

Це захоплений філіал 540-го Центрального військово-морського госпіталю Військово-Морських Сил ЗС України.

Сучасний вигляд захопленого у 2014 році госпіталю ВМС ЗС України в Севастополі
Сучасний вигляд захопленого у 2014 році госпіталю ВМС ЗС України в Севастополі
Сучасний вигляд захопленого у 2014 році госпіталю ВМС ЗС України в Севастополі
Сучасний вигляд захопленого у 2014 році госпіталю ВМС ЗС України в Севастополі

Будівлі лікувального закладу були побудовані ще до 1941 року, а найстаріше – у 1910 році.

За часів СРСР та до розподілу Чорноморськго флоту тут розташовувався 14-й військово-морський інфекційний госпіталь.

Сучасний вигляд захопленого у 2014 році госпіталю ВМС ЗС України в Севастополі

Після окупації Криму та міста Севастополь захоплена територія стала безхозною, а все майно розікрали мародери, також тут сталось декілька пожеж.

Це далеко не останній приклад недбалого ставлення окупантів до історичної спадщини, у серпні 2020 року в Севастополі порізали судно-учасник Другої Світової Війни, що останній час служило як опалювальна станція, а тоді – буксиром-пароплавом.

Опалювальна станція ОТ-463 в ході утилізації

В свій час він встиг взяти у бойових діях з оборони міста, службі у післявоєнному флоті та вже після в цивільних цілях.

Під час оборони Севастополя в 1941-1942 роках буксир забезпечував бойову діяльність флоту та брав участь у бойових рейдах. В той час він був озброєний двома 45-мм гарматами та двома зенітними кулеметами.

В ході окупації він разом з рештками флоту перейшов на Кавказ, а після звільнення міста від окупації повернувся сюди на службу.

Опалювальна станція ОТ-463 в липні 2020 року

Військова служба пароплаву закінчилась у 1978 році, коли буксир був виключений зі складу флоту та перекваліфікований в опалювальну станцію з назвою ОТ-463, яка забезпечувала теплом військово-морське училище Севастополя.

Криза в автогіганта? Volkswagen може скоротити десятки тисяч співробітників

п’ятниця, 26 червень 2026, 22:54

Німецький автовиробник Volkswagen готує новий масштабний план економії, який може передбачати скорочення до 100 тисяч працівників у різних країнах світу протягом найближчих років. Про це повідомляє профільне видання Manager Magazin із посиланням на вла...

Проблеми тільки починаються: Жорін пояснив, що чекає на росіян у Криму

п’ятниця, 26 червень 2026, 22:28

Для росіян тимчасово окупований Крим стає все більшою проблемою. Через постійні удари по шляхах постачання на півострові виникає гострий дефіцит усього — від пального до їжі, і з кожною новою атакою ситуація лише погіршується. Про це повідомив заступни...