"Росії доведеться...": У Bloomberg оцінили, як курська операція ЗСУ посунула "червоні лінії" Путіна

В умовах, коли російські війська ведуть наступ на сході України, використовуючи перевагу в чисельності, щоб прорвати позиції Києва, деякі європейські чиновники висловили стурбованість тим, що ціна операції "Курськ" може виявитися високою, передають Патріоти України з посиланням на Bloomberg.

Україна тримала своїх союзників у невіданні щодо своїх планів на Курську область. Блискавична кампанія виявила слабкість російської оборони, спростувавши думку про те, що дворічне вторгнення Путіна перетворилося на виснажливу війну на виснаження, яка зіграла на руку Кремлю.

Відсутність серйозних заходів у відповідь з боку Росії також підкріпила аргументи Києва про те, що "червоні лінії", про які часто згадує Путін, - це порожні погрози, спрямовані на залякування США і Європи. Президент Володимир Зеленський посилається на приглушену реакцію Кремля, переконуючи союзників дозволити Україні використовувати далекобійну зброю по цілях на території Росії. Деякі дипломати погоджуються з тим, що побоювання з приводу заходів у відповідь Путіна виглядають перебільшеними.

Москва досі не перекинула велику кількість військ зі сходу України, щоб битися в Курську, натомість продовжуючи смертоносний наступ у Донецькій області. Представники союзників кажуть, що Росії доведеться спрямувати в Курськ набагато більше військ, щоб відкинути сили України.

Водночас, за словами Зеленського, вторгнення в Курськ спрямоване на створення буферної зони, яка допоможе захистити інші українські міста від російських атак. Це вторгнення показало союзникам, що українські війська можуть проводити скоординовані наступальні операції з використанням низки західних озброєнь.

За словами високопоставленого європейського чиновника, для Зеленського, який стикається зі зростаючою втомою всередині країни на третьому році війни та зростаючими побоюваннями, що підтримка союзників також може ослабнути, операція "Курськ" була ризикованим гамбітом, щоб отримати важелі впливу на переговорах.

За словами Сета Г. Джонса, директора Програми міжнародної безпеки Центру стратегічних і міжнародних досліджень у Вашингтоні, поки що мало свідчень того, що українські війська будують глибокі укріплення для захисту захоплених земель. Він зазначив, що це може бути частиною розрахунку Києва на те, щоб мати можливість швидко відступити, але при цьому залишити можливість продовжувати просування вперед і захопити нові території.

Ставка на терор: Путін планує літо "нескінченних" атак по Україні, - WSJ

неділя, 6 липень 2025, 18:10

Рішення США зупинити постачання зброї Україні стимулювало російського диктатора Володимира Путіна масштабувати удари. На Україну чекає літо "жорстоких" та "нескінченних" атак. Про це йдеться у матеріалі The Wall Street Journal, передають Патріоти Украї...

"Як у Другу світову": Берлінська окреслила три сценарії, що чекає на Україну без західного озброєння

неділя, 6 липень 2025, 17:50

Марія Берлінська назвала три можливі сценарії оборони України без західного озброєння. Про це волонтерка й керівниця технологічного проєкту Victory Drones розповіла в інтерв’ю каналу "Апостроф TV", передають Патріоти України. Вона описала три сценарії,...