Росії потрібно 3-4 тижні, щоб підготувати новий напад на Україну з Білорусі, - українська розвідка

Армія Білорусі не зможе наступати на Україну без допомоги Росії, але Кремль тримає у резерві третину своїх батальйонних тактичних груп. Як повідомляє Головне управління розвідки Міноборони України, наразі армія Білорусі має лише сім батальйонів, які на ротаційній основі розміщуються біля кордонів України, передають Патріоти України.

Так, за словами представника ГУР Вадима Скібіцького, зараз окремі підрозділи спецпризначення РФ разом із підрозділами сил спеціальних операцій Білорусі проводять спільні навчання з відпрацюванням наступу на територію України. Тренування тривають по всій лінії кордону.

В інтерв'ю він зазначив, що аналогічна програма тренувань спостерігалась протягом усіх попередніх спільних навчань армій Білорусі та РФ, саме тому головна загроза зараз полягає у діях диверсійно-розвідувальних груп.

Водночас формування ударного угруповання, з огляду на досвід березня-квітня, займе 3-4 тижні, з яких 2-3 знадобиться на повернення підрозділів армії РФ до Білорусі.

Крім того, можливість ведення наступальних бойових дій білоруськими збройними силами самостійно розглядається як вкрай малоймовірна.

"Загалом зараз чисельність білоруських підрозділів, які на ротаційній основі перебувають поблизу кордонів, складає 4-6 тисяч осіб. Також у країні перебуває 1,5 тисячі особового складу російських підрозділів - повітряний компонент, протиповітряна оборона, підрозділи спеціального призначення та ракетних військ", - додали у ГУР.

За словами Скібіцького, наступ з півночі залежить від того, наскільки противник досягне успіху на східному та південному напрямках. "Особливо на сході - наскільки швидко він зможе виконати ті завдання, які ставить перед собою. А найближче завдання ворога - вихід на адміністративні кордони Луганської, а згодом - Донецької областей", - зазначив він.

Джерело: РБК-Україна

"Путін побудував дуже цікаву систему кураторів, як у КДБ": Ексдепутат РФ про найближче оточення глави Кремля

вівторок, 9 серпень 2022, 15:44

Доступ до Володимира Путіна мають чимало людей, які задіяні у "системі", створеній ним. Окрім Юрія Ковальчука, який є старим діловим партнером президента РФ, і його довіреною особою, до Путіна мають доступ чимало людей, так звані "акціонери режиму". . ...

У новому пакеті допомоги США для України немає HIMARS: У Пентагоні дали пояснення

вівторок, 9 серпень 2022, 15:30

У новому пакеті допомоги США для України немає реактивних систем залпового вогню HIMARS. Заступник глави Пентагону Колін Каль пояснив, що зараз пріоритетнішим є постачання боєприпасів до уже наявних систем. Про це він розповів на брифінгу. Каль зазначи...