Росіє, посунься: Китай випробовує свій новий авіаносець

Новий авіаносець має довжину у 315 метрів, що на 11 метрів більше ніж у Ляоніна. Його будівництво обійшлось близько $4,5 млрд.

Авіаносець Китаю Shandong проходить випробування

Військово-морські сили Китаю (ВМС НВАК) проводять морські випробування нового авіаносця типу 001A Shandong, повідомляють Патріоти України з посиланням на місцеві ЗМІ. Тестування на повну боєготовність авіаносця планується проводити протягом року.

Перший китайський авіаносець типу 001A Shandong покинув верф Далянь на північному сході провінції Ляонін для військових місій у морі 25 травня.

Американська компанія – розробник космічних технологій Maxar Technologies Ltd. (Колишня DigitalGlobe) опублікувала супутникові знімки виходу в море нового китайського авіаносця Shandong.

Авіаносець Китаю Shandong у морі. Фото: @Maxar


Це його перший рейс для навчань з моменту його введення в експлуатацію 17 грудня 2019 року. На випробуваннях повинні перевірити експлуатаційні характеристики та підвищити рівень підготовки екіпажу, щоб підвищити здатність виконувати різні завдання.

Shandong

Китай розпочав будівництво нового авіаносця у 2013 році на суднобудівельній верфі в Даляні, а вже у квітні 2017-го року майбутній другий авіаносець ВМС Китаю був спущений на воду.

Ходові випробування авіаносця розпочались у квітні 2018 року та тривали до травня.

Другий вихід у море на випробування відбувався у вересні 2018 року, під час яких відбувалось випробування різного обладнання та оснащення корабля.

Схема авіаносця типу 001A

Третій етап випробувань відбувався впродовж жовтня-листопада 2018-го року.

17 грудня 2019 року, в ході урочистої церемонії Китай отримав до бойового складу військово-морських сил другий авіаносець.

Літаки здіймаються з трампліну, а посадка відбувається із використанням аерофінішера. Основу авіаційного крила складатимуть палубні винищувачі Shenyang J-15.

Хіти тижня. "Які ж с*ки!": Поліція у Москві затримала Ксенію Собчак (відео)

неділя, 12 липень 2020, 4:00

Політикиня та журналістка приїхала на Луб'янку до будівлі ФСБ у футболці з написом "Свободу Івану Сафронову". Російські правоохоронці 7 липня затримали в Москві опозиціонерку Ксенію Собчак. Вона прийшла під будівлю ФСБ підтримати засудженого ексжурналі...

Хіти тижня. "Коли російські військові обмочаться": Турчинов жорстко відповів на забаганки Кремля щодо води в окупованому Криму

неділя, 12 липень 2020, 1:00

Численні прогнози про ймовірне вторгнення на Херсонщину не означають, нібито українці збираються щось віддавати ворогу. Передумовами наступу на Херсон російських військ можуть бути хаос і некерованість ситуації в Україні. Так екс-секретар РНБО України,...