Росія - пряма загроза: Країни НАТО збільшать сили швидкого реагування у вісім разів

Країни НАТО у новій стратегічній концепції визнають Росію прямою загрозою колективній безпеці, а також збільшать кількість сил швидкого реагування. Про це заявив генеральний секретар Альянсу Єнс Столтенберг під час брифінгу перед самітом НАТО, передають Патріоти України.

"Наша нова концепція стане нашим керівництвом в епоху стратегічної конкуренції. Я очікую ясності в тому, що країни-союзники вважають Росію найсерйознішою і прямою загрозою нашій безпеці", – заявив він.

Він додав, що члени Альянсу збільшать кількість сил швидкого реагування у вісім разів – з 40 до 300 тисяч військовослужбовців – через настання епохи "стратегічного суперництва":

"Ми трансформуємо сили реагування НАТО. І збільшимо чисельність наших сил швидкого реагування до більш ніж 300 тисяч. Ми також підвищимо нашу здатність до посилення в умовах кризи та конфлікту".

Столтенберг очікує, що союзники ясно дадуть зрозуміти: Росія стала "найсерйознішою і прямою загрозою нашій безпеці". До цього в Стратегічній концепції НАТО Росію визначали як партнера Альянсу.

На цьому тижні в Мадриді пройде саміт НАТО, на якому, як очікується, 30 членів Альянсу також домовляться про подальшу підтримку України в її війні проти Росії.

"Смешно? И да, и нет, если вдуматься": Міноборони РФ "показало" школу в Україні (фото)

вівторок, 16 серпень 2022, 19:59

У Росії проходить так звана "ключова виставкова подія року на користь забезпечення оборони та безпеки держави" - "Армії - 2022". Організатором цієї виставки є міноборони РФ, повідомляють Патріоти України. Один із стендів виставки представив, як на думк...