Росія "допомогла", бо зацікавлена: Болгарія посварилася з Північною Македонією

Росія зацікавлена в розпалюванні конфліктів на Балканах, в тому числі між Болгарією та Північною Македонією. Про це заявив міністр закордонних справ Македонії Буяр Османі в інтерв'ю місцевій редакції "Радіо Свобода", передають Патріоти України.

В останні місяці помітно погіршилися відносини між Болгарією і Македонією навколо ряду історичних суперечок і гарантій прав нацменшин. Цього тижня з Македонії навіть був відкликаний болгарський посол.

На думку голови МЗС Македонії, нинішнє загострення у відносинах з Болгарією "буде вітатися багатьма третіми сторонами", які зацікавлені "підтримувати перманентний конфлікт" в регіоні.

"Існує зацікавленість третіх сторін у підтримці колись заморожених конфліктів у цьому регіоні для того, щоб мати можливість легше здійснювати вплив у нашому регіоні", – зазначив Османі.

На питання журналіста, хто є "третьою стороною" в даному випадку, македонський дипломат назвав Росію.

Війна в Україні - позиція Македонії

У червні президент Північної Македонії попередив НАТО, що вплив Росії може дестабілізувати і без того крихку ситуацію в Балканському регіоні.

У липні Македонія передала Україні певну кількість танків Т-72. Пізніше стало відомо, що ця невелика країна також поділилася з Україною своїми штурмовиками радянського виробництва.

Восени між Україною та Північною Македонією було підписано угоди про розширення зони вільної торгівлі.

У Верховній Раді дійшли згоди щодо строків проведення виборів

четвер, 30 листопад 2023, 22:51

Вибори в Україні проведуть тільки після завершення воєнного стану. До такої угоди прийшли в середині листопада всі політичні сили, представлені у Верховній Раді України. Про це повідомляється на сайті Верховної Ради, передають Патріоти України. Домовле...

Під Харковом знайшли ворожий склад: Які "подарунки" залишили окупанти (фото)

четвер, 30 листопад 2023, 22:43

Українські прикордонники виявили склад БК на деокупованій території Харківщини. Вміст схованки мають намір "повернути" російським власникам. Про це йдеться в повідомленні МВС, передають Патріоти України. Повідомляється про те, що у схованці знаходилося...