Росіяни готують провокацію в районі окупованого Донецька на Водохреща, - Центр стратегічних комунікацій

На Донбасі побоюються російської провокації у свято Водохреща 19 січня. У Центрі стратегічних комунікацій при Мінінформполітики отримали відомості, що окупаційні війська можуть обстріляти людей, які зберуться на ставку на околиці Донецька. Потім цей обстріл можуть видати за напад українських військових та звинуватити ЗСУ в ескалації, передають Патріоти України.

«Провокаційний обстріл можливий з ворожого опорного пункту, розташованого на шахті ім. Челюскінців менш ніж за два кілометри від ставка. Щоб замаскувати постріли, ворожі військові готуються включити головний вентилятор на шахті, яка вже давно не працює… Крім того, російські сили можуть підлаштувати вибух шахти», — кажуть у центрі.

Представники Мінінформполітики вважають, що провокацію, якщо вона вдасться, Росія використовуватиме як привід для початку активних бойових дій.

Лукашенка дотиснуть? Військовий назвав головний маркер можливого наступу з Білорусі

вівторок, 23 червень 2026, 16:22

Розгортання мобільних шпиталів уздовж україно-білоруського кордону може стати ключовим індикатором підготовки до можливого вторгнення з території Білорусі. Водночас наразі ударного угруповання на території Білорусі не фіксується Про це сказав полковник...

Москва дала знати про власну слабину: Лавров пригрозив Україні "комплексом заходів", а потім виявив готовність відновити переговори "в будь-який час"

вівторок, 23 червень 2026, 15:48

Кремль наразі робить те, що сам вважає проявом слабкості: просить про переговори. Глава Міністерства закордонних справ (МЗС) країни-агресорки РФ Сергій Лавров стверджує, що Москва готова «забезпечити безпеку» свого союзника — Білорусі. При цьому Росія ...