Росія множить конфлікти: Портников пояснив, чому війна в Україні є лише фрагментом великого плану Путіна

Росія не обмежується воєнним конфліктом в Україні, а має амбітні плани щодо відновлення колишніх радянських кордонів. Україна - лише фрагмент цього плану, і РФ має намір стати світовою потугою, що впливає на глобальну політику, а також отримувати повагу, як Сполучені Штати чи Китай. Про це розповів журналіст і політолог Віталій Портников в ефірі програми “Говорить великий Львів” передають Патріоти України.

“Росія множить конфлікти”

“Я не думаю, що мова йде виключно про те, що Росія відвертає увагу від своєї війни проти України. Росія множить конфлікт. Війна в Україні — це невеличкий епізод російського плану щодо відновлення кордонів Радянського Союзу”, — сказав Портников.

“Так, для Росії Україна важлива, але це лише друга колишня радянська республіка. Усього їх було п'ятнадцять, мінус країни Балтії, які є членамиНАТО, виходить 12. Тому Україна — це фрагмент цього політичного плану. Важливий фрагмен, але не необхідний, тому що Росії потрібні позиції в Центральній Європі, але це невичерпна історії”, — зазначив журналіст.

“Боротьба за можливість впливу на світову політику”

За його словами, це потрібно не просто для того, щоб завоювати Україну як таку і відновити територіальну цілісність Російської Федерації, так би мовити, у кордонах Радянського Союзу, як говорять російські шовіністи.

“Це потрібно для того, щоб стати потугою, рівною Заходу — не тільки за кількістю ядерної зброї, але й за можливістю впливати на світову політику, щоб ніхто більше не міг, як сенатор Маккейн, назвати Росію якоюсь там дикою бензоколонкою, щоб з РФ рахувалися як зі Сполученими Штатами і Китаєм”, — наголосив Портников.

“Геополітична матрьошка”

“Ось до чого мають привести зусилля Володимира Путіна. Плюс не будемо забувати про інтереси Китаю. За великим рахунком, це такий тип матрьошки. Є Китайська Народна Республіка, яка хоче бути альтернативою Сполученим Штатам, у неї є проксі-армії, умовно кажучи, агенти, які можуть діяти вільно”, — розповів Портников.

“У Росії та Ірану є свої проксі-армії. Скажімо, Хезболла була в Лівані, яка зараз обстріляв позиції Ізраїлю з півночі і ХАМАС”, — додав він.

Вплив Росія на пострадянський простір

Журналіст зауважив, що у Росії є можливість впливу на пострадянський простір. “Це проявляється у здатності провокувати такі конфлікти, як конфлікт між Азербайджаном і Вірменією, що в результаті призвело до трагедії десятків тисяч людей, які змушені були залишити місця свого споконвічного проживання у Нагірному Карабаху”, — говорить Портников.

“Розумієте, що люди, які пішли з цих територій, що б там не розповідали про питання територіальної цілісності Азербайджану, жили в своїх домівках сотні років. І тут проста річ — так, це глобальний конфлікт між демократіями і диктатурами”, — міркує журналіст.

“Залишитися на боці демократичного світу”

“Ми дуже часто в Україні прив'язуємось до питання міжнародного права, однак зараз по міжнародному праву йде лінія розлому, тому що конфлікт між Азербайджаном і Вірменією, коли міжнародне право на боці Азербайджану, а десятки тисяч людей залишають свої домівки”, — зазначив Портников.

“Конфлікт між Ізраїлем і Газою… Сектор Гази — не частина Ізраїлю. Це територія майбутньої палестинської держави, якщо така має бути колись створена. Це не питання кордонів і відновлення чи міжнародного права. Але це конфлікт між тими, хто сприяє перетворенню світу на диктаторський і тими, хто хоче, щоб світ залишався демократичним”, — прокоментував журналіст.

На його думку, Україна в цій ситуації має поза сумнівом або спробувати залишитися на боці демократичного світу, або готуватися до зникнення з політичної карти світу як такого.

Ударів ще буде багато? Стало відомо, скільки ракет різних типів вдалося накопичити Росії

п’ятниця, 22 листопад 2024, 6:56

Армії Російської Федерації вдалося накопичити понад півтори тисячі ракет. Окупантам вдалося поповнити свій арсенал завдяки нарощенню виробництва та паузі в атаках по Україні. Про це повідомляє "РБК-Україна" з посиланням на дані інформованих джерел, пе...

Ніж у спину: Для удару по нафтових доходах Кремля настав ідеальний момент, - Bloomberg

п’ятниця, 22 листопад 2024, 6:30

Падіння цін на нафту і період надлишкової пропозиції, що насувається, можуть створити ідеальну можливість для посилення санкцій щодо російських поставок до такого ступеня, що вони фактично почнуть бити по кишені Кремля, передають Патріоти України з по...