Росія не відмовилася від ідеї пробити сухопутний коридор у Крим, - віце-адмірал Гайдук

На Азові потрібна розумна структура і склад угруповання військ, які б зменшили ризики як при дії диверсійно-розвідувальних груп противника, так і при висадці десанту.

Сергій Гайдук. Фото: Дзеркало тижня.

Кремль не відмовився від проекту «Новоросія», за яким Україна може втратити вихід до Азовського моря, а Росія - отримати сухопутний коридор в Крим. Таку точку зору в ексклюзивному інтерв'ю висловив колишній командувач ВМС України віце-адмірал Сергій Гайдук, передають Патріоти України.

«Ситуація на лінії зіткнення сторін на Донбасі нестабільна. До того ж Кремль не відмовився від проекту "Новоросія", згідно з яким Україна може втратити всі виходи до моря. Росія не відмовилася від ідеї пробити уздовж берега Азовського моря сухопутний коридор в Автономну республіку Крим», - вважає віце-адмірал і додає, що в ситуації, що склалася політика України на Азові повинна бути проактивною.

Йдеться про необхідність збільшення військової присутності України в районі Азовського моря, де повинні бути представлені різні види і роди військ. «Якщо ми розуміємо, що є проблема з проходом Керченської протоки, то компенсувати морську складову можна за рахунок використання авіації і берегових підрозділів. Безумовно, для своєчасного виявлення противника необхідно нарощування системи розвідки і виявлення», - зазначив Сергій Гайдук.
За його словами, на Азові потрібна розумна структура і склад угруповання військ, які б зменшили ризики як при дії диверсійно-розвідувальних груп противника, так і при висадці десанту. «Всі дії на морі будуть залежати від дій на суші. Це закономірності і тенденції сучасної війни. Якщо будуть активізуватися дії на суші, то будуть активізовані і дії на морі», - підкреслив екс-командувач ВМСУ і додав: «У даній ситуації Росії дуже вигідні хаос і нестабільність в регіоні. Це впливає не тільки на військових, а й на цивільне населення, яке працює в морських портах Бердянська і Маріуполя».
Джерело: Факты

Люди отримують фейкові листи від "консульства України": Німців кличуть воювати проти РФ

п’ятниця, 9 грудень 2022, 11:45

Громадянам Німеччини розсилають підроблені листи з пропозицією вступати в іноземний легіон України. Їх надсилають нібито від імені генерального консульства України в Дюссельдорфі. Про це речник МЗС України Олег Ніколенко повідомив у соціальній мережі ...

Культове американське політичне видання Politico визначило Путіна всесвітнім невдахою року

п’ятниця, 9 грудень 2022, 11:38

Американське видання Politico визнало російського диктатора Володимира Путіна «невдахою року» через його провальні плани захопити Україну. Президент Росії втратив репутацію не лише у світі, а й у самій РФ. «Мрія Володимира Путіна про велику Росію навря...