Росія не зупиниться? Генерал США Ходжес спрогнозував Україні "погане й гаряче" літо через дії РФ

Колишній командувач військами США в Європі генерал-лейтенант Фредерік "Бен" Ходжес припустив, що нинішнє літо може стати "дуже довгим, поганим і гарячим" для України в районі Чорного моря. До того ж із можливим сплеском напруги в серпні-вересні, адже там продовжує зберігати свої війська Росія, передають Патріоти України.

У зв'язку з цим американець закликав країни Заходу збільшити присутність своїх сил у Чорноморському регіоні. Про це нинішній керівник стратегічних досліджень Центру аналізу європейської політики (CEPA) заявив на інтернет-брифінгу 10 червня.

"Майже нічого звідти не відведено. Шойгу (Сергій, міністр оборони РФ. – Ред.) розповідав казки, нібито це були тільки навчання і війська повернулися в казарми. Жоден навіть молодший лейтенант у Форт Беннінг (Військова база армії США. – Ред. ) ні на секунду не повірить, що ці хлопці пішли. Вони все ще там ", – висловив переконання Ходжес.

Американський генерал-лейтенант у відставці підкреслив, що росіяни зупиняються тільки там, де їх зупиняють, самі ж вони ніколи не скажуть, що "захопили достатньо" і не підуть. Тому він припустив, що загострення в Чорноморському регіоні буде "наступним кроком" для РФ до кінця літа і чи початку осені 2021-го.

На його думку, реакція Заходу на поведінку країни-агресора після подій 2014 року була недостатньою. Тому він закликав партнерів України цього разу бути більш активними.

"Те, що ми бачимо зараз – це лише продовження тиску з боку Росії. Тому виникає питання – як ми можемо отримати ініціативу в Чорноморському регіоні? Безумовно, певні люди будуть дуже обережними, щоб будь-які дії не виглядали "провокаційними". Але, якщо реально подивитися на РФ – їм не потрібна провокація, оскільки вона не спричинить реакції Заходу. Якщо вони бачать, що ми нічого не робимо у відповідь на їхні дії – це дозволяє їм іти далі", – попередив Ходжес.

За його словами, щоб перехопити ініціативу в Чорноморському регіоні, Заходу потрібно:

  • збільшити присутність і кількість спільних багатонаціональних навчань, на кшталт "Сі Бриз";
  • проводити подібні навчання паралельно з іншими – з відпрацювання багатонаціональних можливостей;
  • це потрібно робити не тільки в Україні, щоб саме РФ була змушена реагувати на дії Заходу, а не навпаки, як відбувається зараз;
  • економічні та правові реформи для стійкості країн регіону, враховуючи Україну (вони повинні підвищити їхню інвестиційну привабливість).
"Грузія і Україна мають зробити себе більш привабливими для інвестицій. Зараз немає жодного серйозного німецького, французького чи американського бізнесу в Україні або Грузії – і цим пояснюється недостатній інтерес до того, що відбувається в регіоні", – підсумував екскомандувач військами США в Європі.

З архіву ПУ. "Ніхто не втік": Українські військові на Донбасі знищили мінометну позицію та будинок з окупантами (відео)

четвер, 24 червень 2021, 16:00

Розвідка встановила точне місцезнаходження позиції ворога, після чого її було знищено. Українські військові показали, як знищили в районі проведення Операції об'єднаних сил мінометну позицію терористів та будівлю, у якій перебував ворог. Відповідне від...

ЄС ввів секторальні санкції проти Білорусі: Лукашенко не виключив введення воєнного стану

четвер, 24 червень 2021, 15:48

Після того, як в Євросоюзі затвердили індивідуальні санкції щодо юридичних та фізичних осіб Білорусі, прийнято рішення і про секторальних санкції. Про це повідомляє брюссельський кореспондент "Радіо Свобода" Ріхард Йозвяк, передають Патріоти України. ...