Російська Федерація перевела частину кораблів до Азовського моря, оскільки вважає акваторію більш безпечною через контроль усього узбережжя. Про це в інтерв'ю "РБК-Україна" розповів речник Військово-морських сил (ВМС) Дмитро Плетенчук, передають Патріоти України.
Як розповів Плетенчук, основна тактика ворога за останні пів року зводилась до того, що російські кораблі ховались на базі в Новоросійську і на базі в Севастополі.
Після знищення ракетного корабля "Аскольд", росіяни вивели з Севастополя ще шість одиниць. Зокрема вони вирішили перевести в Азовське море ще кілька кораблів з Новоросійська. Наразі в акваторії розташовані вісім кораблів, зокрема три носії крилатих ракет проєкту "Буян-М" і три великі десантні кораблі.
"Ймовірніше за все, їх перевели туди з метою поновлення навчального процесу. Тому що там десантуватись їм немає куди - на жаль, там усе узбережжя окуповано росіянами", - додав Плетенчук.
За слова Плетенчука, ймовірно ворог почувається більш безпечно в Азовському морі через те, що Керченська протока стоїть на заваді дронам. Зокрема росіяни використовують тактику прикриття цивільними суднами
"Однак верифікованої інформації, чому вони перемістилися в Азов, наразі немає. Це лише припущення і версії, виходячи з дій противника", - додав він.
Воїни Центру спецоперацій "Альфа" Служби безпеки України завдали успішних ударів по системах ППО біля Керченської протоки, а також по інфраструктурі військових аеродромів "Саки" та "Гвардійське" в окупованому Криму, передають Патріоти України. Повідомл...
Видання The Kyiv Independent написало, що президент Сполучених Штатів Дональд Трамп у приватній розмові порадив президенту Володимиру Зеленському діяти "сміливіше" проти Росії, передають Патріоти України. За даними видання, Україна вважає, що їй вдало...