
Нобелівський лауреат, економіст Пол Кругман вважає, що Росія після ганебної поразки біля київської брами зіткнулася ще з одним несподіваним наслідком війни проти України. Енергетичні санкції прийняти так і не вдалося, проте Росія втратила можливість купувати товари в необхідних кількостях. Про це відомий економіст написав у своїй колонці у The New York Times, передають Патріоти України.
"Військова невдача Росії в Україні спростувала майже всі прогнози. Спочатку була ганебна поразка біля київських воріт. Потім був неймовірний скорочуючий бліцкриг, оскільки спроби оточити українські сили на нібито більш сприятливій місцевості на сході перетворилися на – битву на виснаження", – пише лауреат Нобелівської премії.
За його словами, російський експорт залишився на колишньому рівні, і країна схоже рухається до рекордного позитивного сальдо торговельного балансу. Однак профіцит, що росте, є ознакою слабкості, а не сили – він значною мірою відображає падіння російського імпорту, який, за словами навіть підтримуваних державою аналітиків, гальмує її економіку.
"Росія заробляє багато грошей, продаючи нафту і газ, але їй важко використати ці гроші для покупки того, що їй потрібно, зокрема, як повідомляється, найважливіших компонентів, що використовуються у виробництві танків та іншої військової техніки", – написав економіст.
Служба безпеки України спільно з Третім армійським корпусом ЗСУ затримала у "кіллзоні" під Лиманом на Донеччині чоловіка, який коригував удари російських військ по позиціях Сил оборони, наводячи керовані авіабомби, ударні дрони, артилерію та вогнеметні...
Повномасштабна війна в Україні може завершитись лише за столом переговорів, а не військовим шляхом. Про це прем'єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо заявив під час конференції з відновлення України у Гданську, передають Патріоти України. "Я вважаю, що ЄС ...