Росія прагне нового "царя": Мітинги за Навального сколихнули недоімперію, всі подробиці

Мітинги за Навального в Росії: всі подробиці

У Росії поновлюються масові протести за Олексія Навального, здоров'я якого стрімко погіршується в тюрмі. Мітинги на підтримку опозиціонера пройшли 21 квітня по всій федерації. Напередодні вже почалися затримання активістів та обшуки. Патріоти України пропонують ознайомитись з хронологією протестів.

Активістів продовжують затримувати

Затримання відбуваються по всій території РФ. Станом на 18:43, затримано вже більше 300 чоловік в 48 містах. Найбільше в Кемерово, Барнаулі та Уфі.

Затримання

Станом на 15:30 в Росії на мітингах затримали майже 60 осіб. Затримання проходять в Іркутську, Нижньому Новгороді, Красноярську, Уфі, Брянську, Благовєщенську і інших містах РФ. Також в окупованому Криму затримали одного учасника мітингу.

Акції за Навального по всій Росії

Команда опозиціонера оголосила про проведення мітингів за Олексія Навального 21 квітня о 19:00 за місцевим часом на центральних площах міст Росії. Всього заявлено 165 міст країни. Першими вже вийшли на протести жителі Далекого Сходу.

Наймасовіша акція очікується в Москві на Манежній площі. На сайті руху "Свободу Навальному" про своє бажання прийти на мітинг в столиці заявило 120 тисяч осіб. На Двірцеву площу в Санкт-Петербурзі готові вийти 58 тисяч людей.

Мітинг у Москві в день звернення Путіна

Прихильників Навального в столиці закликали зібратися на Манежній площі. При цьому саме в Манежі 21 квітня проходить щорічне звернення президента Володимира Путіна до Федеральних зборів РФ.

У зв'язку з підвищеними заходами безпеки на заході такого формату, доступ на площу для мітингувальників перекритий правоохоронцями. Також до початку протестів в Москві встановлюють огорожі і перекривають Пушкінську, Трубну, Тверську площі.

Напередодні мітингів почалися затримання

Вранці 21 квітня в Москві на вулиці затримали прес-секретаря Навального Кіру Ярмиш. Вона знаходиться під домашнім арештом, але вийшла в магазин у дозволений час.

Продюсера телеканалу "Навальний live" Любов Соболь сьогодні вранці поліцейські вивели з таксі і відвезли у відділення поліції. Ярмиш та Соболь вже є обвинуваченими у справі про порушення карантинного режиму під час мітингу 23 січня.

Також правоохоронці прийшли з обшуками до журналістів і активістів штабів Навального в Санкт-Петербурзі і в інших містах.

Подальші протести під загрозою

Спочатку мітинг планували провести, коли для участі в акції зареєструється 500 тисяч охочих. Однак пізніше організатори повідомили, що не будуть чекати цієї цифри, оскільки стан ув'язненого політика продовжує погіршуватися в тюрмі.

Крім того, московська прокуратура має намір домогтися визнання "Фонду боротьби з корупцією" та штабів Навального екстремістськими організаціями. У разі прийняття судом такого рішення, фінансування та участь в діяльності цих організацій буде каратися кримінальною відповідальністю.

Здоров'я Навального в критичному стані

Наприкінці березня Олексій Навальний оголосив голодування у в'язниці, пояснюючи це тим, що йому відмовляють у медичній допомозі. До цього він скаржився на болі в спині і нозі та загальне погіршення здоров'я.

Пізніше Навального перевели до медичної частини, оскільки в його загоні виявили туберкульоз. У самого Олексія почався кашель і підвищилася температура.

17 квітня на підставі результатів аналізів лікарі опозиціонера повідомили про критичний стан здоров'я з загрозою зупинки серця. Після 20-ти денного голодування 19 квітня Навального перевели до стаціонару тюремної лікарні і призначили йому вітамінну терапію.


Наше спільне свято: Зеленський звернувся до мешканців Донбасу і Криму з пропозицією святкувати День Незалежності разом

четвер, 5 серпень 2021, 20:05

За словами президента, дітям, яким "тимчасово в окупованих школах викладають вигадану історію, абсолютну пустушку" вдома потрібно розповідати правдиву історію своєї країни. Президент Володимир Зеленський в інтерв'ю телеканалу "Дім" порадив жителям окуп...