Росія привласнила понад 4 000 пам'яток археології в окупованому Криму і вивозить артефакти в Москву, - ЮНЕСКО

"За сім років окупації ситуація з правами людини в Криму значно погіршилася. Систематичні політичні переслідування, фізичний та психологічний тиск, знищення незалежних ЗМІ, дискримінація за релігійною ознакою, порушення прав власності і мовних прав змусили більш ніж 45 000 кримських татар і українців покинути окупований півострів", - сказано в повідомленні, зазначають Патріоти України.

Зазначається, що Росія далі переслідує етнічні та релігійні громади, які відмовляються визнавати незаконну окупацію Автономної Республіки Крим та міста Севастополя і прагнуть зберегти свою рідну мову і релігійну та культурну самобутність.

"Російська окупація Криму змінила сприйняття історико-культурної спадщини України як державою, так і суспільством. Росія привласнила українські культурні цінності на півострові, включаючи 4095 пам'яток національного та місцевого значення, які перебувають під охороною держави. Присвоєння пам'ятників саме по собі є порушенням міжнародного права. Проте не менш важливо, що Росія використовує таке привласнення для реалізації своєї комплексної довгострокової стратегії щодо зміцнення свого історичного, культурного і релігійного домінування над минулим, сьогоденням і майбутнім Криму", - підкреслили в ЮНЕСКО.

Крім того, Росія не виконує свої зобов'язання щодо збереження об'єктів культурної спадщини на тимчасово окупованій території.

"В порушення вимог Другого протоколу до Гаазької конвенції про захист культурних цінностей у випадку збройного конфлікту, на об'єктах культурної спадщини ведуться незаконні "археологічні розкопки". Зокрема, в червні 2021 року з використанням важкої техніки почалися "розкопки", які можуть поставити під загрозу статус поселення Херсонес Таврійський. (у 2013 р об'єкт під назвою "Стародавнє місто Херсонес Таврійський та його хора" був внесений до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО). На тимчасово окупованій території активно поширюється практика "реставрації" об'єктів культурної спадщини, а виконавцями відповідних робіт є організації, які не мають відповідної кваліфікації і досвіду", - додали в організації.

Повідомляється, що кримські артефакти перевозяться в Росію - без надання безпеки або дозволу України, як того вимагає міжнародне право окупації - для демонстрації на виставках, присвячених культурній спадщині Росії.

"Ми розумні, а ті, хто скасовує нашу культуру, - не дуже": Путін у розпал війни проти України похвалився "досягненнями" РФ

середа, 30 листопад 2022, 18:26

Кремлівський диктатор Володимир Путін у розпал війни проти України прокоментував відчуження світу від російської культури. Він заявив, що всі, хто її забороняє, "не дуже розумні", передають Патріоти України. Російський лідер також похвалився "досягненн...

Щоб допомогти Україні: НАТО хоче інвестувати в виробництво озброєнь радянського зразка, котрих потребує ЗСУ

середа, 30 листопад 2022, 18:06

Сотні стволів артилерії ЗСУ перебувають на ''голодному пайку'' через дефіцит снарядів радянських калібрів. Країни-члени НАТО розглядають варіант інвестицій у системи озброєнь радянських часів, які Збройні сили України використовують для боротьби проти ...