РФ закуповувала в Китаї продукцію подвійного призначення та другорядні предмети військового призначення для російських військових, зокрема стрілецьку зброю, запасні частини, навігаційне обладнання, навігаційне обладнання та захисне спорядження. Про це йдеться в доповіді Пентагону про політику Китаю, в якій посилаються на дані російської митниці, передають Патріоти України.
За даними звіту, Китай намагається збалансувати стратегічне партнерство з Росією, при цьому уникаючи репутаційних чи економічних витрат, які могли б виникнути у випадку постачання зброї. При цьому досі офіційні особи Китаю публічно заперечували надання будь-якої летальної допомоги Росії.
У звіті зазначається, що нерегульований ринок комерційних дронів в Китаї дозволив російським військам регулярно закуповувати малі дрони та безпілотники для ведення війни проти України. У період з березня 2022 по 2023 рік китайські фірми експортували безпілотників та компонентів до них на суму понад 12 мільйонів доларів.
При цьому у Пентагоні зазначають, що китайсько-російські відносини «все ще забарвлені прихованою напруженістю і стратегічною недовірою» через уявлення Пекіну про те, що могутніша Російська імперія та Радянський Союз історично користувалися слабшим Китаєм.
Незважаючи на нормалізацію китайсько-радянських відносин, Китай все ще з підозрою ставиться до намірів Росії. Зазначається, що Китай обмежено підтримував вторгнення Росії в Україну. Пекін намагався підтримувати тісні зв’язки з Москвою, при цьому подаючи себе як відповідальну державу, яка зберігає нейтралітет.
Через це, за даними аналітиків, Китай повторює російські наративи, якщо вони збігаються з критикою США, але утримується від засудження дій Росії чи використання слова «війна» для їх позначення, при цьому співпрацюючи з Росією на міжнародних платформах, зокрема в ООН чи БРІКС.
Раніше The Telegraph у своєму розслідуванні повідомляв, що від початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну російські компанії отримали десятки тисяч засобів для війни з Китаю. Йдеться про компанії, які виробляють ракетні установки, бронетехніку і стратегічні бомбардувальники. Зазначалося, що крім прямого постачання військового обладнання та матеріалів, Китай також може здійснювати постачання сировини до Росії через треті країни.
Балістична ракета середньої дальності "Орешник", якою РФ 21 листопада атакувала Дніпро, була створена "підступними" порушниками Договору про ліквідацію ракет середньої і малої дальності від 1987 року. Про це пише Forbes, передають Патріоти України. Жур...
За 1000 днів конфлікту Повітряно-космічні сили Росії, незважаючи на технологічну та чисельну перевагу, не змогли домогтися переваги в повітрі над Україною, передають Патріоти України з посиланням на Міністерство оборони Великобританії у X (Twitter). "О...