РФ закуповувала в Китаї продукцію подвійного призначення та другорядні предмети військового призначення для російських військових, зокрема стрілецьку зброю, запасні частини, навігаційне обладнання, навігаційне обладнання та захисне спорядження. Про це йдеться в доповіді Пентагону про політику Китаю, в якій посилаються на дані російської митниці, передають Патріоти України.
За даними звіту, Китай намагається збалансувати стратегічне партнерство з Росією, при цьому уникаючи репутаційних чи економічних витрат, які могли б виникнути у випадку постачання зброї. При цьому досі офіційні особи Китаю публічно заперечували надання будь-якої летальної допомоги Росії.
У звіті зазначається, що нерегульований ринок комерційних дронів в Китаї дозволив російським військам регулярно закуповувати малі дрони та безпілотники для ведення війни проти України. У період з березня 2022 по 2023 рік китайські фірми експортували безпілотників та компонентів до них на суму понад 12 мільйонів доларів.
При цьому у Пентагоні зазначають, що китайсько-російські відносини «все ще забарвлені прихованою напруженістю і стратегічною недовірою» через уявлення Пекіну про те, що могутніша Російська імперія та Радянський Союз історично користувалися слабшим Китаєм.
Незважаючи на нормалізацію китайсько-радянських відносин, Китай все ще з підозрою ставиться до намірів Росії. Зазначається, що Китай обмежено підтримував вторгнення Росії в Україну. Пекін намагався підтримувати тісні зв’язки з Москвою, при цьому подаючи себе як відповідальну державу, яка зберігає нейтралітет.
Через це, за даними аналітиків, Китай повторює російські наративи, якщо вони збігаються з критикою США, але утримується від засудження дій Росії чи використання слова «війна» для їх позначення, при цьому співпрацюючи з Росією на міжнародних платформах, зокрема в ООН чи БРІКС.
Раніше The Telegraph у своєму розслідуванні повідомляв, що від початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну російські компанії отримали десятки тисяч засобів для війни з Китаю. Йдеться про компанії, які виробляють ракетні установки, бронетехніку і стратегічні бомбардувальники. Зазначалося, що крім прямого постачання військового обладнання та матеріалів, Китай також може здійснювати постачання сировини до Росії через треті країни.
Представник Головного управління розвідки Міноборони України Андрій Черняк у коментарі Крим.Реалії заявив, що російські війська посилюють свої позиції в анексованому Криму, бо бояться втратити цю територію, передають Патріоти України. Черняк зазначив, ...
Народним депутатам, у яких минулого року зросли зарплати, можуть підвищити також суму компенсацій, яку їм виплачують за оренду житла в Києві. Проєкт відповідної постанови зареєстрував голова комітету з питань регламенту, депутатської етики та організац...