Росія розгортає систему зв'язку - аналог Starlink: Експерт оцінив, чи може вона замінити технології США

Росіяни не мають технологічних можливостей, і, власне, руки в них не з того місця, щоб зробити щось якісне та робоче. Якщо у Starlink на орбіту виведено 8 чи 9 тисяч супутників, то росіяни вивели, за їхніми словами (якщо не брешуть, а брешуть вони майже завжди), 16 штук. Ці 16 супутників будуть доступні й видимі з землі лише в певний час доби. Наприклад, раз на добу протягом пів години вони передаватимуть сигнал. І це ще велике питання стосовно якості самого сигналу.— наголошує експерт із кібербезпеки Костянтин Корсун, передають Патріоти України.

Він переконаний, що РФ технічно не здатна замінити такі технології, адже окупанти не можуть забезпечити деталями навіть власну авіацію. РФ розгортає "старлінкоподібну" систему зв’язку. Російська компанія "Бюро 1440" запустила на орбіту перше серійне угруповання з 16 супутників, які стануть основою майбутньої системи зв’язку "Рассвет".

"Якщо загубите": У Румунії заявили, що проситимуть Україну підривати морські безпілотники далеко від берегів країни

четвер, 11 червень 2026, 22:56

Румунія планує звернутися до України з проханням перепрограмувати морські безпілотники, щоб вони самознищувалися далеко від вод країни, передають Патріоти України. Про це повідомив міністр оборони Румунії Раду Міруце, передає Defense Romania. За його с...

Україна теж: Керівництво ЄС вбачає загрозу у сербських паспортах для росіян

четвер, 11 червень 2026, 22:40

Європейська комісія заявляє, що надання Сербією громадянства громадянам Росії, зокрема тим, хто перебуває під санкціями ЄС, може створювати потенційні ризики для безпеки Євросоюзу. На цьому наголосив речник Європейської комісії з питань розширення Гійо...