Росія розробляє систему з ШІ для управління роєм безпілотників: Чим вона небезпечна

Російська Об'єднана авіабудівна корпорація отримала патент на спосіб управління групою безпілотних літальних апаратів за допомогою одного пілота-оператора з використанням технологій штучного інтелекту. Про це у вівторок, 19 грудня, написало ТАСС, передають Патріоти України.

Застосування цього методу передбачає наявність сервер-агрегаторів і штучного інтелекту на борту пілотованого літака, щоб створювати програми для окремих БПЛА або груп БПЛА. Інформація, зібрана від БПЛА, проходить обробку на сервері-агрегаторі, що дає змогу синтезувати єдине тактичне інформаційне поле та програму для групи або окремих БПЛА.

Кожен безпілотник передає на сервер-агрегатор велику кількість інформації, починаючи з його положення, висоти і швидкості та закінчуючи відеоінформацією в оптичному та інфрачервоному діапазонах. Система розпізнає й аналізує об'єкти, що цікавлять, і формує оцінку виконання умов польоту згрупованих БПЛА. Алгоритми управління повинні враховувати зовнішні чинники, загрози, несправності та пошкодження, і ухвалювати рішення залежно від поточної ситуації. Для цього використовуються методи штучного інтелекту на основі нейромереж, які дають змогу розв'язувати специфічні завдання.

Новинне агентство, посилаючись на отриманий у розпорядження технічний документ, пише про те, що для застосування таких технологій потрібні значні обчислювальні ресурси, які можуть бути забезпечені за допомогою нейропроцесорів. Нейронні процесори в авіаційній техніці повинні працювати в умовах зовнішніх чинників, тому потрібно створювати обчислювальні комплекси з нейропроцесорами для авіації.

ТАСС зазначає, що це відкриває можливості для подальшого розвитку авіаційних технологій і впровадження більш ефективних систем управління безпілотними літальними апаратами. Однопілотну версію літака може бути використано як частину мережецентричної бойової системи, що поєднує пілотовані та безпілотні апарати. Застосування методів штучного інтелекту дає змогу забезпечити комплексний аналіз ситуації та швидке ухвалення рішень у реальному часі. Використання нейромереж дає змогу розв'язувати складні завдання з урахуванням різних чинників і умов.

"Рої безпілотників": навіщо вони потрібні і як ними керують

Перспективним напрямком використання БПЛА є їхнє об'єднання в групи або рої. Принцип роїння натхненний комахами. Щодо безпілотників, коли вони збираються в рій, кожен дрон керується своєю автоматикою, а поведінка рою контролюється програмою, що містить елементи штучного інтелекту, або одним (чи кількома) операторами.

Очевидне застосування — підвищення надійності/життєздатності систем розвідки/цілевказівки/атаки завдяки збільшенню кількості дронів, що беруть участь у розвідці, цілевказівці та атаці цілей. Системи протиповітряної оборони можуть бути "перевантажені" кількістю цілей і не зможуть перешкодити групам дронів виконувати свої завдання. Навіть цивільні безпілотники, об'єднані в рій, можуть становити загрозу для цілей — від глушіння радарів до скидання на противника невеликих боєприпасів.

Рої БПЛА також можуть використовуватися для ефективного пошуку зниклих людей і майна та проводити "паралельні" пошуки на великих територіях. Групи (рої) БПЛА можуть виявитися ефективними у протидії ворожим роям БПЛА. Відповідні експерименти проводяться в США з 2017 року.

Торгівля рублем подвоїлась: Стало відомо, як Казахстан допомагає Кремлю обходити санкції

четвер, 26 вересень 2024, 23:40

Через санкції США проти Росії значно зросли обсяги торгівлі юанем і рублем у Казахстані, оскільки російські банки використовують казахські фінансові ринки для валютних операцій з Китаєм. Обсяги торгівлі юанем і рублем подвоїлися, а Казахстан стає важли...

Чи застосує Росія ядерну зброю? Путін намагається викликати нову хвилю паніки, - аналітики

четвер, 26 вересень 2024, 22:55

Росія навряд застосує ядерну зброю, а президент РФ Володимир Путін намагається викликати нову хвилю паніки у західних лідерів внесенням змін до ядерної доктрини. Про це йдеться у звіті американського Інституту вивчення війни (ISW), передають Патріоти У...