Росія спіймана на друку фальшивих грошей. Сторони нарощують військову допомогу своїм лівійським союзникам

Війна в Лівії та огляд подій на Близькому сході



Лівія: Лівійська армія досягла прогресу в районах старого міста та аеропорту на півдні Триполі.


Нові відео боїв, зняті з БПЛА також стали доступні в мережі.


Після виходу хафтарівських найманців на Вагнеру у звільнених районах знаходять братські могили невинних жертв окупантів. Міністерство внутрішніх справ Лівії оголосило про виявлення останків чотирьох членів родини Мухаммеда Аль-Рахрі. Їх останки були виявлені в районі Садія після того як у жовтні 2019 рік було оголошено про зникнення родини – самого Мухаммеда Ріхрі, його дружини та двох доньок.

І як скрізь навіть після військової поразки, агресивні плани кремля не змінюються. І підключаються інші неконвенціональні відповіді. Так і зараз. Мальтійська влада затримала вантаж купюр лівійських динарів на суму $1.1 млрд. Всі вони є фальшивими і виготовленими печатним органом російського ЦБ – «Госзнаком».

Вантаж фальшивок прямував до бунтівного маршала Хафтара, який розраховувався різнокольоровими папірцями зі своїми найманцями. Як повідомляють, то ця партія була не першою. Цікаво читати пропагандистські коментарі з цього приводу, що нібито в Лівії існує два ЦБ один в Триполі, а інший, маріонеточний, в Аль-Байді. І гроші везли саме для нього.

Прогрес лівійської армії, супроводжується інтенсифікацією надання військової допомоги Лівії. Сьогодні вночі, ще два турецьких С-130Е та ще два катарських С-17А прибули до аеропорту міста Місрата. Починаючи з 21 травня турецькі повітряні сили здійснили 18 вантажних рейсів з Туреччини до Лівії. А в турецьких пабліках вже лунають очікування перекидання 6-х F-16 до Лівії, у відповідь на 14-ть російських МіГ-29 та Су-24.


Не забуває про своїх піддослідних і рашка. Минулої ночі відбувся черговий політ російського Ту-154М, який транзитом з москви, через Хмеймім прибув до лівійського Бенгазі. Про вантаж цього літака не складно здогадатися. Чергове гарматне м’ясо, що має забезпечити нову лінію оборони Хафтара, десь в районі Сірта.


Підкріплення вагнерівців доповнили сирійськими найманцями. Фото з російського рекрут-центру в Тартусі. Кажуть що там було не проштовхнутися.


Туніс: Туреччина допомогла туніській владі запобігти державного перевороту за «донбаським сценарієм». Документи які змогли «підсвітити» цей план були виявлені на звільненій базі аль-Ваттійя. Сама база, вочевидь відігравала не останню роль і процесі інфільтрації шахтарів «невдоволених тунісців» через кордон з Лівією.

План охоплював організацію штучних протестів, пов’язаних із заворушеннями, спрямованими на створення хаосу в країні, тиск на уряд і спонукання його піти у відставку. Далі повинні були пролунати вимоги до розпуску парламенту та організації нових парламентських і президентських виборів, а також постійно чинився б тиск на армію Тунісу, з метою її втручання у політичні процеси для її залучення за для повалення влади. У реалізації плану державного перевороту звинуватили ОАЕ.


З метою недопущення розвитку подібного сценарію, президент Туреччини повідомив про деталі свого туніського колегу, а турецька розвідка, враховуючи достовірність отриманої інформації, провели її «злив» для ЗМІ.

Сирія: Сьогодні вночі опозиційні фракції відбили спробу інфільтрації асадитів в районі осі села Аль Фатіра на півдні сільського Ідлібу. Отримавши жорстку відповідь сили режиму зазнавши втрат відступили. Турецько-російська угода дає крен.


Ну і знов до російських військових літаків, на яких зафарбовані знаки приналежності до рашки. Ці «їхтамнети» Су-25 та Су-34 були зафіксовані на авіабазі Хмеймім.


Джерело

Опублікував: Андрій Савчук

З архіву ПУ. Гидко: Ріббентроп Четвертого Рейху відізвався на присуд Міжнародного трибуналу ООН щодо звільнення українських моряків

понеділок, 13 липень 2020, 18:30

При цьому Україні дають пораду дотриманням норм російського законодавства щодо окупованих територій. При цьому гібридна недонаддержава ховається за якимось міфічними з Україною домовленостями щодо непідзвітності міжнародного трибуналу ООН. Росія не має...

Хіти тижня. Як виглядає дача Зеленського, про яку всі говорять: У мережу потрапили фото зсередини

понеділок, 13 липень 2020, 17:30

Президент України Володимир Зеленський разом з родиною переїжджає до державної резиденції Конча-Заспа. Журналісти з'ясували, що сім'я глави держави почала користуватися заміським будинком з липня, передають Патріоти України. Кортеж президента був зафік...