Росія спіймана на друку фальшивих грошей. Сторони нарощують військову допомогу своїм лівійським союзникам

Війна в Лівії та огляд подій на Близькому сходіЛівія: Лівійська армія досягла прогресу в районах старого міста та аеропорту на півдні Триполі.


Нові відео боїв, зняті з БПЛА також стали доступні в мережі.


Після виходу хафтарівських найманців на Вагнеру у звільнених районах знаходять братські могили невинних жертв окупантів. Міністерство внутрішніх справ Лівії оголосило про виявлення останків чотирьох членів родини Мухаммеда Аль-Рахрі. Їх останки були виявлені в районі Садія після того як у жовтні 2019 рік було оголошено про зникнення родини – самого Мухаммеда Ріхрі, його дружини та двох доньок.

І як скрізь навіть після військової поразки, агресивні плани кремля не змінюються. І підключаються інші неконвенціональні відповіді. Так і зараз. Мальтійська влада затримала вантаж купюр лівійських динарів на суму $1.1 млрд. Всі вони є фальшивими і виготовленими печатним органом російського ЦБ – «Госзнаком».

Вантаж фальшивок прямував до бунтівного маршала Хафтара, який розраховувався різнокольоровими папірцями зі своїми найманцями. Як повідомляють, то ця партія була не першою. Цікаво читати пропагандистські коментарі з цього приводу, що нібито в Лівії існує два ЦБ один в Триполі, а інший, маріонеточний, в Аль-Байді. І гроші везли саме для нього.

Прогрес лівійської армії, супроводжується інтенсифікацією надання військової допомоги Лівії. Сьогодні вночі, ще два турецьких С-130Е та ще два катарських С-17А прибули до аеропорту міста Місрата. Починаючи з 21 травня турецькі повітряні сили здійснили 18 вантажних рейсів з Туреччини до Лівії. А в турецьких пабліках вже лунають очікування перекидання 6-х F-16 до Лівії, у відповідь на 14-ть російських МіГ-29 та Су-24.


Не забуває про своїх піддослідних і рашка. Минулої ночі відбувся черговий політ російського Ту-154М, який транзитом з москви, через Хмеймім прибув до лівійського Бенгазі. Про вантаж цього літака не складно здогадатися. Чергове гарматне м’ясо, що має забезпечити нову лінію оборони Хафтара, десь в районі Сірта.


Підкріплення вагнерівців доповнили сирійськими найманцями. Фото з російського рекрут-центру в Тартусі. Кажуть що там було не проштовхнутися.


Туніс: Туреччина допомогла туніській владі запобігти державного перевороту за «донбаським сценарієм». Документи які змогли «підсвітити» цей план були виявлені на звільненій базі аль-Ваттійя. Сама база, вочевидь відігравала не останню роль і процесі інфільтрації шахтарів «невдоволених тунісців» через кордон з Лівією.

План охоплював організацію штучних протестів, пов’язаних із заворушеннями, спрямованими на створення хаосу в країні, тиск на уряд і спонукання його піти у відставку. Далі повинні були пролунати вимоги до розпуску парламенту та організації нових парламентських і президентських виборів, а також постійно чинився б тиск на армію Тунісу, з метою її втручання у політичні процеси для її залучення за для повалення влади. У реалізації плану державного перевороту звинуватили ОАЕ.


З метою недопущення розвитку подібного сценарію, президент Туреччини повідомив про деталі свого туніського колегу, а турецька розвідка, враховуючи достовірність отриманої інформації, провели її «злив» для ЗМІ.

Сирія: Сьогодні вночі опозиційні фракції відбили спробу інфільтрації асадитів в районі осі села Аль Фатіра на півдні сільського Ідлібу. Отримавши жорстку відповідь сили режиму зазнавши втрат відступили. Турецько-російська угода дає крен.


Ну і знов до російських військових літаків, на яких зафарбовані знаки приналежності до рашки. Ці «їхтамнети» Су-25 та Су-34 були зафіксовані на авіабазі Хмеймім.


Джерело

Опублікував: Андрій Савчук

Хіти тижня. Боїться смерті та просить не видавати родичам: Донька соратника Кадирова втекла через сексуальну орієнтацію (відео)

п’ятниця, 18 червень 2021, 3:00

У Дагестані поліція забрала з кризової квартири жительку Чечні, яка втекла від сім'ї через сексуальну орієнтацію. Є інформація, що дівчина – донька соратника Рамзана Кадирова. Як розповіла дагестанська журналістка та правозахисниця Світлана Анохіна у с...

Хіти тижня. Вождь, богом даний і правдивий

п’ятниця, 18 червень 2021, 2:00

Євген Коновалець не лишив по собі багатої літературної спадщини. Але відомі його слова, що мусять бути викарбувані в серці кожного українця: "Як не буде в нас сили, не осягнемо нічого, хоч би все найкраще для нас складалося. Як жеж будемо мати силу, тоді