
Цієї ночі армія Російської Федерації здійснила комбіновану атаку на Київ та область: спочатку окупанти запустили Shahed, а потім - ракети. Росіяни здійснили удар по столиці після тривалої паузи. Чому РФ вдарила по Києву після паузи, в коментарі "РБК.Україна" розповів військово-політичний оглядач групи "Інформаційний спротив" Олександр Коваленко, передають Патріоти України.
Експерт каже, що виникає цікаве запитання — чому росіяни атакували столицю України, адже "вони пересвідчилися неодноразово, що в Києві потужна ешелонована ППО". Втім, за його словами, Росія могла націлитися на Київ з кількох причин.
"Прорвати її (ППО — Ред.) важко. Особливо якщо завдавати удару обмеженим боєкомплектом, а він цього разу був таким. Тобто тут навіть і не йшлося про прорив ППО столиці. Тому цілком можливо, що це було випробування. Вони намагалися таким чином дізнатися, які із систем присутні зараз в Києві", — вважає Коваленко.
Він пояснив: ракети Х-101 збиваються всіма системами малого/середнього радіуса дії, які українські сили ППО використовують. Натомість знищити "Кинджал" може тільки Patriot або SAMP-T. "Можливо, вони таким чином намагалися з'ясувати місце розташування цих систем, або — чи не змінилися вони, чи взагалі вони зараз є біля Києва", — пояснив Коваленко.
Працівники кримської групи компаній “ТЕС” записали відеозвернення до президента Росії Володимира Путіна, заявивши про серйозні наслідки ударів ЗСУ для бізнесу компанії та її працівників. Відео опублікував телеграм-канал AST, передають Патріоти Українит...
Крим, який Росія незаконно окупувала та анексувала у 2014 році, для російського диктатора Владіміра Путіна став символом уявлення про Росію як «відновлену наддержаву» та важливим логістичним центром для військових операцій на південному сході України....