Росія втрачає вплив у Центральній Азії: Президент Киргизстану засудив війну в Україні та заявив про співпрацю з ЄС

Президент Киргизстану Садир Джапаров заявив про готовність співпрацювати з Європейським Союзом, тим самим відсторонившись від політики Росії, яка донедавна мала значний вплив на цю колишню радянську республіку в Центральній Азії. Про це йдеться у його заяві в суботу, 3 червня, після зустрічі з президентом Європейської Ради Шарлем Мішелем, передають Патріоти України із посиланням на arabnews.

Президент Киргизстану приймав свого європейського колегу у Чолпон-Аті — курортному місті на північному березі озера Іссик-Куль. “Киргизстан готовий працювати рука об руку з Європейським Союзом для вирішення спільних проблем, сприяти діалогу та пошуку довгострокових рішень”, — сказав лідер цієї країни після зустрічі.

У спільній заяві для преси, зробленій того ж дня, Джапаров і Мішель підтвердили свою відданість суверенітету, незалежності та територіальній цілісності всіх країн. Напередодні киргизький лідер відкрито закликав припинити війну в Україні, що є рідкісною заявою, оскільки Киргизстан намагається не критикувати Москву, від якої він залишається економічно та військово залежним.

Ірану достатньо двох тижнів для створення ядерної зброї - Міноборони США

неділя, 1 жовтень 2023, 18:27

У щорічній доповіді щодо загрози застосування зброї масового ураження Міністерство оборони США повідомило, що Іран має достатньо ресурсів, щоб створити ядерну зброю менше ніж за два тижні. Про це йдеться у документі під назвою "Стратегія протистояння з...

РФ нічого протиставити: Дикий пояснив, як Україні вдалося атакувати окупантів у Криму ракетами на 280 км

неділя, 1 жовтень 2023, 17:56

Українські військовослужбовці успішно пристосувалися до використання крилатих ракет Storm Shadow та SCALP. Підтвердженням цього є удари по об'єктах росіян у тимчасово окупованому Криму. Однак спочатку захисникам України довелося знищити протиповітряну ...