Росія заявила про свій вихід з тристоронніх консультацій з Австралією і Нідерландами з питань, пов'язаних з авіакатастрофою літака рейсу МН17 над підконтрольною проросійським сепаратистам територією Донбасу влітку 2014 року. Відповідну заяву опублікувало міністерство закордонних справ РФ у четвер, 15 жовтня, передають Патріоти України.
У Москві кажуть, що вихід з консультацій - відповідь на позов Нідерландів проти Росії до Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ), який було подано у липні через збиття літака рейсу MH17. Цей позов особливий тим, що його подала держава проти іншої держави.
У російському МЗС назвали цей крок "недружніми діями". "Подібні недружні дії Нідерландів позбавляють сенсу продовження тристоронніх консультацій і нашу участь в них. Відповідальність за зрив тристоронніх консультацій, таким чином, повністю лежить на офіційній Гаазі", - йдеться у повідомленні міністерства.
При цьому у російському зовнішньополітичному відомстві запевнили, що вони мають "намір продовжити взаємодію з компетентними органами Нідерландів, в тому числі у справі дослідження питання про незакриття Україною свого повітряного простору для польотів цивільних літаків" над непідконтрольною Києву частиною Донбасу. У МЗС РФ зазначили, що робитимуть це "вже в інших форматах". Росія погодилася на тристоронні консультації в 2018 році. Як стверджують у Москві, за цей час відбулося три раунди.
Уряд Нідерландів "дуже шкодує" про це рішення Росії. "Російська Федерація повідомила нам, що в односторонньому порядку вирішила припинити переговори щодо відповідальності за збиття рейсу MH17", - заявив міністр закордонних справ Нідерландів Стеф Блок, цитує агентство новин Reuters. Він назвав це рішення дуже болючим для родичів жертв.
Польський міністр закордонних справ Радослав Сікорський впевнений, що навіть за відсутності допомоги від США Україна спроможна тримати оборону до кінця цього року. До того ж європейська підтримка буде продовжуватись. Про це він заявив в інтерв'ю CNN, п...
Служба безпеки України знайшла ефективну протидію розвідувальним російським дронам - Zala, Supercam, Orlan та Lancet. Тож тепер російські безпілотники вартістю по 100 тис. дол. США можуть знищувати українські FPV-дрони, які коштують 700 дол. США. Пр...