Росія вимагала від Казахстану вислати посла України: Що відповіли в Астані

Російська Федерація вимагала від влади Казахстану вислати посла України Петра Врублевського через слова про вбивство росіян. В Астані відхилили вимогу Москви. Про це повідомляє Reuters, передають Патріоти України.

21 серпня український дипломат заявив казахстанському блогеру Діасу Кузаірову: "Намагаємося вбити їх більше. Чим більше ми вб'ємо росіян зараз, тим менше доведеться вбивати нашим дітям". Після цих слів Врублевського викликали в МЗС Казахстану, де висловили протест. У свою чергу український дипломат вибачився.

Попри це Москва вимагала вислати посла України, але Казахстан попросив Київ лише замінити його, тому що подібні висловлювання неприйнятні для країни з великою російською меншиною.

4 жовтня речник МЗС РФ Марія Захарова висловила "обурення", що Врублевський перебуває в Астані. У свою чергу представник МЗС Казахстану Айбек Смадіаров у відповідь на заяви Захарової зазначив, що висловлювання "не узгоджене з характером союзницьких відносин між Казахстаном і Росією як рівноправними стратегічними партнерами". Він додав, що Астана викличе російського посла.

Касетні ATACMS можуть з'явитися в Україні вже наступного тижня, - Newsweek

вівторок, 26 вересень 2023, 9:32

Україна найближчими днями отримає зелене світло на отримання вироблених у США ракет із касетними боєприпасами великої дальності. Ракети ATACMS з'являться на фронті наступного тижня, передають Патріоти України з посиланням на Newsweek. "Цього тижня, ймо...

Ракетний удар по штабу ЧФ РФ у Севастополі навели завербовані українцями російські офіцери, - ЗМІ

вівторок, 26 вересень 2023, 9:23

Російські офіцери були завербовані українськими партизанами, щоб допомогти організувати ракетну атаку на штаб Чорноморського флоту в Криму минулого тижня. Процес вербування полегшив той факт, що багато офіцерів перебувають у скрутному фінансовому стано...